Třináctiletý chlapec, kterého matka pohřešovala dlouhé čtyři roky, byl nalezen. Ukrýval ho jeho otec!

Chlapec zmizel jako devítiletý v roce 2010 potom, co byl na návštěvě u svého otce na Floridě. Matka okamžitě nahlásila jeho zmizení, ale úřadům se nepodařilo dohledat jedinou stopu po tom, kde by hoch mohl být.

Podle všeho byla v domě, kde žil otec se svou partnerkou, falešná stěna, za kterou chlapec žil. Dvojitá stěna byla tak dobře udělaná, že ani policisté si jí při prohledávání domu nevšimli! Celý případ nabral nové obrátky ve chvíli, kdy se dnes už třináctiletému chlapci podařilo po čtyřech letech dostat k telefonu a zavolat svojí matce. Ta následně přesvědčila policii z georgijského okresu Clayton, aby šla do domu pro její syna.

Při prvním pokusu ale policie dům prohledala a nic podezřelého nenašla. Zoufalá matka policii uprosila, aby šli do domu ještě jednou. Na druhý pokus se policii podařilo odhalit dvojitou stěnu a vysvobodit tak chlapce ze čtyřletého držení. Zatím není vůbec jasné, zda za stěnou žil pořád, nebo pouze ve chvíli, kdy byli v domě cizí lidé. Podle prohlášení policie je v dobrém fyzickém stavu.

Otec spolu s dalšími obyvateli domu jsou ve vazbě a čelí obvinění z omezování svobody a týrání dětí, uvedla agentura Reuters.