Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pohřeb Zdeňky K. (†41): Dcerky i s její maminkou poslaly do nebe dojemný vzkaz

Zavražděná Zdeňka (†40) s pachatelem Frankem (45)
Zdroj: archiv F. W. P.
+ Další 3 fotografie
Dojemný vzkaz
Skoro dva týdny od vraždy Zdeňky K. (†41) na Sardinii bylo uspořádáno poslední rozloučení v Kolíně. Desítky hostů dorazily na smuteční obřad, ale dva nejdůležitější lidé tam chyběli. Jedenáctiletá dvojčata, dcery Zdeňky, poslala mamince alespoň dojemný vzkaz.

Před třinácti dny se na Sardinii odehrál brutální incident, kdy Francesco bodl svou bývalou přítelkyni Zdeňku nožem do hrudi, a to přímo před očima jejích jedenáctiletých dcer. Jedna z nich volala o pomoc. Ital potom odnesl umírající maminku holčiček do bytu svého známého, kde byla později nalezena mrtvá. Holčičkám se nic nestalo.

Pohřeb v Kolíně

Smuteční obřad byl uskutečněn v Kolíně v pátek dopoledne. Rodina, přátelé i spolužáci se přišli se Zdeňkou rozloučit. V obřadní síni bylo zhruba padesát lidí. Jediní lidé, kteří na pohřeb nedorazili, byly její dvě dcery. Jedenáctiletá dvojčata poslala mamince vzkaz do nebe ve formě veršů, které zazněly nad rakví zavražděné.

Vzkaz od holčiček

"Jediná na světě, kdo by ji neměl rád? Která vždy potěší, tak měkce pohladí… Jediná na světě, jež nikdy nezradí. Na ni nám zůstane nejhezčí vzpomínka. Ta bytost nejdražší, to byla maminka. Nechť tě Bůh odmění klidným a krásným snem," vzkázala dvojčata.

Matka zavražděné za sebe a Zdenčina bratra Miroslava K. dodala slova, kterými popsala Zdenčino rozhodnutí se po škole sbalit a odjet na Sardinii. Také se zmínila o jejích návratech domů a narození dcer.

Babička se o holky postará

"Vše jsi vydržela, i když jsi na vše zůstala sama. Obdivuji tě za všechnu lásku, statečnost i vůli překonávat vše,“ zaznělo. „Želbohu žijí mezi námi i zlí lidé, manipulátoři… A protože jsi věřila v lidské dobro, stalo se ti to osudným," uvedla v dopise. "Já i tvůj bratr se budeme starat s láskou i péčí o tvoje děti a nikdy nedopustíme, aby holčičkám někdo ublížil," zakončila zdrcená maminka svůj vzkaz pro milovanou dceru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy