Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Pohřeb Zdeňka Srstky (†83) nebude veřejný: Syn Jiří to zakázal, měl k tomu důvod

+ Dalších 30 fotografií
POSLEDNÍ SBOHEM
V pondělí zasáhla všechny smutná zpráva o smrti skvělého herce, baviče a kaskadéra Zdeňka Srstky (†83). Bohužel prohrál dlouhý boj se zákeřnou nemocí a nyní se na nás dívá z hereckého nebe. Jeho syn oznámil, že pohřeb nebude veřejný, protože si to tak milovník pejsků přál.

V pondělí opustil tento svět herec a muž s velkým srdcem Zdeněk Srstka. Všichni si ho jistě pamatují z úspěšného snímku Marečku, podejte mi pero!, jeho hláška Hliník se odstěhoval do Humpolce, je nesmrtelná. Zdeněk začínal filmem Limonádový Joe z roku 1964, od té doby natočil stovky filmů a seriálů, největší úspěch ale sklidil za moderování pořadu Chcete mě?. Zdeněk tam působil dlouhých pětadvacet let. Snažil se pomáhat opuštěným pejskům a hledal jim nový domov.

Než však započal hereckou kariéru, byl úspěšným sportovcem, v roce 1957 jeho krk zdobila bronzová medaile ze vzpírání na ME. O tři roky později skončil devátý na olympiádě v Římě.

Bohužel, Zdeněk prohrál svůj poslední boj se zákeřnou nemocí a odešel do hereckého nebe. Jeho syn oznámil, že pohřeb nebude veřejný. „Veřejný pohřeb nebude, protože otec si to tak přál, jen plním jeho přání,“ sdělil syn Zdeňka, profesor Jiří Srstka (60). Poslední rozloučení tak proběhne v úzkém kruhu rodiny a blízkých.

Mohlo by vás zajímat

Další články