Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Pohřeb Vojtěcha Jasného: Na poslední cestu byl režisér vyprovozen potleskem vestoje

Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Dalších 6 fotografií
sbohem
V sobotu se rodina, přátelé i příznivci loučili s režisérem Vojtěchem Jasným, který zemřel ve věku 92 let. Autorovi Všech dobrých rodáků dali poslední sbohem ve velkém sálu městského divadla ve Zlíně. Na cestu do filmového nebe byl režisér vyprovozen potleskem vestoje.

Než se brány divadla otevřely veřejnosti, měli příbuzní prostor se s režisérem Vojtěchem Jasným rozloučit v kruhu rodinném. Příznivci filmového génia mu mohli přijít dát poslední sbohem a vzdát hold krátce před třetí hodinou odpolední.

Zesnulému režisérovi poslala dopis herečka Drahomíra Hofmanová, které Jasný pomohl rozjet hereckou kariéru. Obsadil ji totiž do dnes již kultovního snímku Všichni dobří rodáci. Dopis přečetl herec Rostislav Marek a zaznělo v něm nejen poděkování, ale i vzpomínky na komunistický režim, kvůli kterému byl režisér nucen odejít do exilu. Promluvil i fotograf Jindřich Štreit, který byl jeho dobrým přítelem.

Okolo rakve rodina, přátelé i příbuzní položili spoustu květin a věnců. Lidé divadlo ve Zlíně doslova zaplnili a s legendou českého filmu se rozloučili potleskem ve stoje, kterým Jasného vyprovodili na jeho poslední cestu.

Související články

Další články