Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Pohřeb Václava Vorlíčka (†88): NEJSLAVNĚJŠÍ HERCI budou chybět!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 32 fotografií
SBOHEM, REJŽO
V úterý se přesně v pravé poledne koná v pražských Strašnicích poslední rozloučení s populárním režisérem Popelky nebo Arabely Václavem Vorlíčkem (†88). Zatím to ale vypadá tak, že zvolený termín znemožní přijít velké řadě herců a hereček, kteří by mu chtěli naposledy poděkovat za to, že je proslavil a dal jim skvělé role. Velký otazník je nad účastí představitelů Rumburaka, Popelky, Arabely nebo Xénie!

„Je mi to strašně líto, ale skolila mě těžká viróza, nezvládla bych to. Zapálím panu režiséru doma svíčku a budu na něj moc myslet,“ prozradila eXtra.cz unaveným hlasem Petra Černocká, kterou Vorlíček proslavil v Dívce na koštěti jako Saxanu.

„Bohužel se nemohu zúčastnit, máme v divadle zkoušky,“ řekla nám i Iva Janžurová. Ta s Vorlíčkem natočila třeba famózní komedii Pane, vy jste vdova! nebo Což takhle dát si špenát.

Kdo nepřijde

Kvůli práci nejspíš poslední rozloučení nestihne herečka Jaroslava Obermaierová, která hrála třeba ve Vorlíčkově Jezerní královně, pokračování Arabely či Rumburakovi.

„Je mi to moc líto, ale práce je práce. Natáčím Ulici,“ sdělila našemu redaktoru drbna Nyklová z nekonečného seriálu Novy.

Velkou neznámou je účast Jiřího Lábuse. „Od jedenácti natáčím pro České lvy. Bohužel nevím, jestli budu mít šanci to stihnout aspoň na konci,“ dozvěděli jsme se od seriálového Rumburaka.

Dorazí Libuška?

Takový Pavel Trávníček má sice v úterý dabing, ale i tak by dorazit měl. Dost by nás naopak překvapilo, kdyby do mediální jámy lvové přišla Libuška Šafránková, Vorlíčkova Popelka, protože ta se záměrně veřejným akcím už dlouhodobě vyhýbá. A pomalu bychom si vsadili i na to, že se veřejnému pohřbu vyhne i Dagmar Patrasová (62). Nereagovala na naše zprávy a esemesky, čekáme ale, že po nedávném alkoholickém skandálu zůstane raději v ústraní. A čekat se nedá ani účast představitelky původní Arabely Jany Nagyové, měla by to z Německa do Prahy daleko.

Tipli bychom si ale, že dorazí takový Jan Kraus, který si u režiséra několikrát zahrál. „V účasti by mi nemělo nic zabránit,“ informoval nás pak Ondřej Kepka, prezident Herecké asociace a představitel Honzíka z Arabely.

Většina nejčastějších spolupracovníků Václava Vorlíčka už je dávno na druhém břehu, ale i přes neúčast těch nejslavnějších tváří se dá očekávat mohutná účast desítek méně známých osobností a zejména stovek vděčných fanoušků. Zaplní diváci Vorlíčkových filmů a seriálů celý prostor před krematoriem, jak se to naposledy povedlo na pohřbu Karla Svobody (†68) před dvanácti lety?

Související články

Další články