Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pohřeb učitelky ze Saxany: Rodina a přátelé dávají poslední sbohem Janě Drbohlavové

Pohřeb učitelky ze Saxany: Rodina a přátelé dávají poslední sbohem Janě Drbohlavové
Zdroj:
+ Dalších 24 fotografií
rozloučení
Ve středu od 14 hodin se ve Strašnicích lidé loučí s Janou Drbohlavovou (†78). Herečka známá především jako učitelka z Dívky na koštěti či dabérka Nšo-či z Vinnetoua a profesorky Minervy McGonagallové z Harryho Pottera, naposledy vydechla na konci října. V Nemocnici pod Petřínem podlehla dlouhodobým zdravotním problémům.

Zpráva o úmrtí herečky Jany Drbohlavové zasáhla mnohé. Legendární učitelka ze Saxany a známá dabérka v Nemocnici pod Petřínem podlehla dlouhodobým zdravotním problémům. Ve středu se koná poslední rozloučení, které od dvou hodin odpoledne probíhá v krematoriu Strašnice.

Mezi prvními smutečními hosty se objevila herečka Libuše Švormová „Měla jsem ji ráda, budu na ni vzpomínat,“ uvedla pro eXtra. Vzdát hold oblíbené herečce a především dobré přítelkyni přišli i Alois Švehlík, Jiří Stivín a Marcel Vašinka Květinu k fotografii Drbohlavové položila i herečka Dana Batulková, která během soukromého obřadu pronesla řeč. Poslední sbohem přišli dát své kolegyni i Oldřich Vízner a Ondřej Kepka

Rozloučit se s bývalou manželkou a matkou svého syna přišel i herec Ladislav Županič „Je to pro mě velmi smutné. Stáří se na Janě podepsalo,“ uvedl pro eXtra. Středeční obřad ve Strašnicích je soukromý, pietní místo, kde bude moci vzdát herečce hold i veřejnost, vznikne ve čtvrtek u Divadla ABC.

Jana Drbohlavová měla pestrou hereckou kariéru, ve filmu se poprvé objevila v roce 1959 a naposledy v roce 2012. Nejvíce se věnovala divadlu a propůjčovala svůj hlas oblíbeným postavám zahraničních filmů, nadabovala například Nšo-či z Vinnetoua či profesorku Minervu McGonagallovou ve filmech o Harrym Potterovi

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy