Táta všech kutilů, „Pan Receptář“ Přemek Podlaha (†76) odešel do věčných lovišťdost nevhodné datum – den před Vánoci.

Termínová kolize se nutně projevila jak na mediální pozornosti, které se legendě televizního vysílání pro seniory dostalo, tak v účasti na pohřbu, který se odehrál, co nejpozději to šlo, ale přesto jen pár desítek hodin po oslavách silvestra, kdy většina lidí spíše vyspává kocovinu, než se jí chce na pohřeb.

I tak se ale skalní dostavili a nebylo to vyloženě na obligátní titulek „Kamarádi se na něj vykašlali“, ale moc nechybělo. Krom logicky přítomné zlomené vdovy Kateřiny Kalendové a nečekaně přítomného vyděděného syna Pavla se za hlavní hvězdu rozlučky dá považovat kamarád Podlahy, herec Petr Rychlý s chotí či dlouholetý rodinný přítel a nepřítel bulváru Tomáš Töpfer, který po delší době vyvenčil manželku.

Společně přihlíželi truchlohře, v rámci které zlomená vdova obřad proplakala a promluvila jen ze záznamu, ve kterém nám, promiňte nám to, hodně chyběl Mládkův Sousedovic Toníček, který dlouhé roky společně s titulky ohlašoval pořad Československé televize Receptář nejen na neděli, jehož byl Podlaha hlavní hvězdou.

Nechyběly hlasatelské legendy – akci navštívil jak Alexandr Hemala (62), který Podlahu v posledních týdnech nahradil v jeho show, tak maskovaná Maruška Tomsová (62).

Díky pohřbu Přemka jsme také zjistili, že Martina Hudečková (50) je stále se seniorem Jurajem Herzem (80) a že zpěvák Petr Rezek (71) stále ještě žije.

Na rozdíl od Přemka, který už je v kutilském nebi, kam odešel z čerčanského hospicu, kam ho rodina na posledních pár dnů života před Vánoci odložila, respektive odešel tam možná až ze strašnického krematoria, kde je právě v těchto chvílích zpopelňován.