Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pohřeb Taťany Fischerové: Rodina rozhodla, kde a kdy se s ní naposledy rozloučí

Zdroj: CNC_Kundrát, Hykl, Machan, Pátek / CNC / Profimedia
+ Další fotografie
Poslední sbohem
Ve středu zasáhla Českou republiku smutná zpráva o smrti Taťany Fischerové. Herečka a spisovatelka odešla ve věku dvaasedmdesáti let. Poslední rozloučení se uskuteční 8. ledna od 11:00 ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Informoval o tom její bratr Jan Fischer pro ČTK.

Den po Štědrém dnu, tedy 25. prosince 2019 ve středu, zemřela Taťana Fischerová. Byla českou herečkou, spisovatelkou, ale i političkou. Komunisté ji vytěsnili z uměleckého života, podepsala petici Několik vět a působila jako občanská aktivistka. Fischerová byla v letech 2002 až 2006 poslankyní, v roce 2012 kandidovala na prezidentku.

Samozřejmě zářila i na filmových plátnech. Poprvé se objevila pod režijním vedením Vladimíra Čecha v československém dramatu Kohout plaší smrt v roce 1961. Zahrála si i ve filmu Hotel pro cizince nebo Hanele. Často působila také na divadelních prknech.

Bohužel, občanská aktivistka a známá herečka prohrála boj se zákeřnou nemocí. Dlouhé roky zápasila s rakovinou. Do nebe odešla ve věku dvaasedmdesáti let. Její bratr Jan Fischer pro ČTK dnes oznámil, kdy a kde se lidé budou moci s Táňou naposledy rozloučit. Poslední sbohem s Taťanou Fischerovou proběhne ve středu 8. ledna od 11 hodin ve velké obřadní síni krematoria Strašnice v Praze.

Související články

Další články