Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pohřeb se státní poctou si zaslouží Vlasta Chramostová (†92), navrhuje Pavel Rychetský

Pohřeb se státní poctou si zaslouží Vlasta Chramostová (†92), navrhuje Pavel Rychetský
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Odchod legendy
Ve věku 92 let zemřela v neděli filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla Vlasta Chramostová. Předseda Ústavního soudu a signatář Charty 77 Pavel Rychetský si myslí, že by měla mít pohřeb se státní poctou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to rázně odmítá.

V neděli do hereckého nebe odešla herecká legenda a signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová O úmrtí známé herečky veřejnost informoval mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Někteří lidé se domnívají, že právě tato velká a statečná dáma si zaslouží pohřeb se státní poctou.

"Po Standovi (Milotovi, manželovi Chramostové) zemřela dnes i Vlasta Chramostová. Opustila nás nejen skvělá herečka, ale i statečná žena, ke které mě vázalo dlouholeté přátelství datované ještě z dob disentu. Pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to nepochybně právě Vlasta Chramostová," prohlásil předseda Ústavního soudu a signatář Charty 77 Pavel Rychetský.

To ostře odmítl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. "Převelice se stydím za předsedu Ústavního soudu! Svým prohlášením jenom vyvolává další vášně. To si dr. Rychetský opravdu neuvědomuje, že proti sobě posmrtně staví dvě velké osobnosti a rozděluje tak národ? ‪Za tohle nesete plnou morální odpovědnost, pane předsedo Ústavního soudu. Svým nehumánním a neetickým prohlášením jste ublížil posmrtně Vlastě Chramostové i Karlu Gottovi," uvedl na svém facebookovém profilu mluvčí Hradu.

"Pane premiére Andreji Babiši, zemřela Vlasta Chramostová. Velká česká herečka, statečná žena, signatářka Charty 77. Komunistický režim ji pronásledoval, ale nezlomil. Svolejte mimořádné zasedání vlády a projednejte státní pocty při pohřbu. Děkuji. Na vědomí: ministr kultury Lubomír Zaorálek," uvedl na svém Facebooku Miroslav Kalousek.

Termín a místo posledního rozloučení s Vlastou Chramostovou nejsou zatím známy.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy