Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Pohřeb principála Jaromíra Joo: Cirkusový svět se loučil s legendárním krotitelem

Pohřeb principála Jaromíra Joo: Cirkusový svět se loučil s legendárním krotitelem
Zdroj: Se svolením Zdeňka Dvořáka / koláž eXtra
+ Dalších 20 fotografií
Poslední rozloučení
Poslední rozloučení s principálem Jaromírem Joo (†65) se konalo v Horních Počernicích, kde byl slavný principál uložen do rodinné hrobky. Velmi oblíbený cirkusák bohužel podlehl zákeřnému koronaviru, se kterým těžce bojoval skoro dva dlouhé týdny. Na pohřeb dorazila včetně rodiny i řada jeho přátel a blízkých.

O smutné zprávě se lidé dozvěděli 20. února. Principál Jaromír Joo bojoval dlouho s těžkým průběhem koronaviru, kterému nakonec bohužel podlehl. Rodina přidala po jeho smrti parte. "S bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás opustil náš drahý a milovaný manžel, tatínek, bratr, tchán, strýc, dědeček, švagr, bratranec, synovec a kamarád pan principál Jaromír Joo," stojí v něm.

Nejbližší se s Jaromírem mohli rozloučit v kapli na hřbitově v Horních Počernicích. Tam byl známý chovatel šelem uložen do rodinné hrobky. Pohřeb začal v pátek v jednu hodinu odpoledne a kvůli vládním restrikcím se do kaple mohlo vejít jen 15 lidí za přísných hygienických podmínek. A pokud žije člověk mimo daný okres, byl zapotřebí speciální formulář.

Pod příspěvky na sociálních sítích se ozývaly desítky lidí, že na pohřeb by za normálních podmínek dorazili, ale napsali, že zůstanou jen u květin, které na uctění památky přivezou později, až se situace zlepší. "Já zapálím doma svíčku, upřímnou soustrast," vzkázalo mnoho fanoušků velkého cirkusáka.

Chovatel, showman, manžel a otec

"Tímto za rodinu Joo děkujeme za profesionální a precizní přístup personálu FN Bulovka, který pečoval o principála Jaromíra Joo a dělal vše pro jeho záchranu," uvedl cirkus po smrti principála. Jaromír Joo, který odešel ve věku 65 let, po sobě zanechal ženu Marcelu, děti Patrika a Marcelu a vnoučata Patrika, Jaromíra, Daniela, Marcelinku a Rafaela. Byl to talentovaný artista, showman a odborník na chování zvířat a jejich celoživotní přítel.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy