Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pohřeb prince Philipa (†99): Palác prozradil datum posledního rozloučení. Přijede Harry?

Pohřeb prince Philipa (†99): Palác prozradil datum posledního rozloučení. Přijede Harry?
Zdroj: Profimedia / koláž eXtra
+ Dalších 13 fotografií
informace

Poslední rozloučení s princem Philipem (†99), vévodou z Edingburku proběhne v sobotu 17. dubna ve Windsoru, kde trávil i své poslední chvíle. Informaci oznámila britská média, kterým poskytl informace Buckinghamský palác. Pohřbu se zúčastní i jeho vnuk, vévoda ze Sussexu Harry, který nyní žije s těhotnou manželkou Meghan v Los Angeles, ta dala na radu lékařů.

Dle mluvčího Buckinghamského paláce se bude jednat o ceremoniál, nikoliv pohřeb. Půjde o malou a skromnou záležitost, která bude kvůli pandemickým omezení probíhat bez tradičních velkolepých ceremonií. Před posledním sbohem bude v Británii vládnout osmidenní státní smutek.

Meghan se pohřbu nezúčastní

Dle informace BBC se ceremoniálu zúčastní i vévoda ze Sussexu Harry, avšak bez doprovodu jeho manželky Meghan Markle (39), z důvodu jejího těhotenství. Dala na doporučení lékaře a zůstává v Los Angeles.

Zádušní mše se bude konat ve Windsorském paláci a počet truchlících bude dodržen na třicet. V souvislosti s dalšími restrikcemi se očekává, že budou mít po celou dobu všichni přítomní na obličeji nasazené ochranné prostředky.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy