Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Pohřeb Niny Divíškové: Zdrcený Jan Kačer den po loučení se Šafránkovou pochovává ženu

Pohřeb Niny Divíškové: Zdrcený Jan Kačer den po loučení se Šafránkovou pochovává ženu
Zdroj: foto Martin Procházka / profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
poslední sbohem

Rodina, přátelé a kolegové dnes ve Slivenci řekli své poslední sbohem herečce Nině Divíškové (†84), manželce Jana Kačera (84), která léta bojovala s Alzheimerem. Na zádušní mší se dostavila řada herců, kteří na Divíškovou dojemně zavzpomínali. Pohřeb se koná pouhý den po pohřbu Libušky Šafránkové, s níž manžele pojilo hluboké přátelství.

Poslední rozloučení s oblíbenou herečkou Ninou Divíškovou, manželkou herce a režiséra Jana Kačera proběhlo v kostelíku ve Slivenci, kam přišli dát poslední sbohem i její kolegové a kamarádi.

Malý kostel se zcela zaplnil smutečními hosty. Mezi truchlícími jsou Klára Cibulková, herec Michal Dlouhý či Martin Myšička.

Na pohřeb se dostavil herec Jan Hrušínský, který měl den před zádušní mší Niny Divíškové smuteční řeč na pohřbu Libuše Šafránkové. "Raději bych se s přáteli setkával jinde než tady. Nina byla úžasná herečka, patřila ke stálicím Činohreního klub. Znal jsem ji ale hlavně jako ženu Jana Kačera, kterého jsem přišel dnes podpořit," posteskl si pro deník Blesk.

Dále se s herečkou přišly rozloučit i herečka ze seriálu Sestřičky Bára Fišerová, která je Nině vděčná za to, že si plní svůj sen na "prknech, které znamenají svět." "Vzpomínat na ni budu ze studentského období, které bylo nádherné. Byla pro své žáky jako naše druhá máma, měla nás jako rodinu. A já měla to štěstí patřit do její třídy na 4 roky, milovala nás skoro jako svoje vlastní děti," uvedla.

Jan Kačer prožívá velmi těžké dny. Není to ani čtyřiadvacet hodin, co se rozloučil s velkou kamarádkou Libuškou Šafránkovou. Jeho žena Nina zemřela pouhých 12 dní po ní. Právě smrt Libušky Šafránkové prý byla pro Divíškovou onou poslední kapkou. „Když se Nina dozvěděla o smrti Libušky Šafránkové, začala usedavě plakat. A od toho okamžiku to s ní šlo nezadržitelně dolů. Jako by na sebe čekaly! Už jsem s tím nemohl nic dělat,“ popsal Jan Kačer poslední okamžiky své manželky.Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy