Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pohřeb Miloše Nesvadby (†95): Česko se loučí se skvělým hercem a kreslířem

Pohřeb Miloše Nesvadby (†95): Česko se loučí se skvělým hercem a kreslířem
Zdroj:
+ Dalších 16 fotografií
pohřeb
Na konci července zemřel v úctyhodném věku 95 let dlouholetý člen činohry Národního divadla a ilustrátor Miloš Nesvadba. Do poslední chvíle byl umělec obklopen rodinou a odešel tak v poklidu. Dnes od 11 hodin v Kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad probíhá poslední rozloučení s Milošem Nesvadbou. Vyprovodit Nesvadbu na poslední cestu přišla nejenom rodina, ale také kolegové a přátelé.

Zasloužilý umělec a dlouholetý člen činohry Národního divadla Miloš Nesvadba navždy odešel 22. července 2020. Herec měl mít původně poslední rozloučení ve Zlaté kapličce. Rodinu ale urazilo chování vedení k oddanému zesnulému a pohřeb zařídila raději v Kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

"S Národním divadlem už nejednáme. Máme termín v Kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad, zádušní mše se bude konat ve čtvrtek 6. srpna v jedenáct hodin," řekl eXtra.cz syn Michal Nesvadba (62).

"Mše bude mít přijatelnou délku čtyřicet minut. Zatím vím jen to, že na ní promluví Miroslav Donutil. Jestli i já a co dalšího tam bude, to je ještě v jednání,“ dodal syn Michal před pár dny.

Od půl jedenácté dopoledne se na Náměstí Jiřího z Poděbrad scházejí fanoušci, kolegové a blízcí přátelé, kteří se chtějí rozloučit s Milošem Nesvadbou. Miloš Nesvadba byl všestranně nadaný umělec. Působil jako spisovatel, malíř, ilustrátor dětských knížek, karikaturista a herec.

"Byl jsi první, který mě vždy v šatně uklidnil tím svým širokým úsměvem. Obdivoval jsem tvůj smysl pro humor. Po každém představení jsi vždy spěchal za svou milovanou ženou. Můj život si obohatil nejen v dětství, ale i jako kolega na jevišti a na židličce v šatně," pronesl smuteční řeč Miroslav Donutil

Miloš Nesvadba natočil svůj poslední film Pamětnice v roce 2009 a následně ho začaly trápit dlouhodobé zdravotní problémy. I přesto se dožil úctyhodného věku.

Související články

Další články