Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Pohřeb Markéty Sedláčkové (†43): Bílé růže a dojemný vzkaz do nebe od manžela Tomáše

Pohřeb Markéty Sedláčkové (†43): Bílé růže a dojemný vzkaz do nebe od manžela Tomáše
Zdroj: Univerzita Karlova, Archiv
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
Dočasné loučení
Náhlá smrt socioložky Markéty Sedláčkové (†43) zasáhla nejen její rodinu, ale také její blízké přátele, kolegy a dokonce studenty. Rodina známého ekonoma Tomáše Sedláčka jí dala 24. dubna poslední sbohem na hřbitově v pražských Malvazinkách. Manžel Tomáš poslal své lásce dojemný vzkaz do nebe...

16. dubna odešla na věčnost manželka, matka, kolegyně a profesorka Markéta Sedláčková, která podlehla boji s rakovinou, neboť měla metastáze po celém těle. Zdrcená rodina Tomáše Sedláčka se s ní šla rozloučit v pátek 24. dubna ke kostelu svatého Filipa a Jakuba na hřbitově v pražských Malvazinkách.

Byl u ní ve dne, v noci

Když byla nemocná a metastáze po melanomu měla po celém těle, manžel Tomáš se o ni neustále staral a nenechal ji v tom samotnou, jak uvedl rodinný přítel. "Že neodvratně odchází jsme se dozvěděli před deseti dny. Tomáš u ní v nemocnici trávil i noci," uvedl rodinný přítel na sítích ještě v době, kdy žila.

S Markétou se přišla rozloučit asi stovka lidí, manžel, příbuzní, přátelé i kolegové z katedry FF UK, kde učila přes dvacet let. Mezi smutečními hosty nechybělo, podle webu Blesk, i pár slavných tváří. Například se obřadu zúčastnil herec Jan Potměšil, miliardář Karel Janeček s kněžkou Liliou nebo známý sochař David Černý

Dojemný vzkaz

Přátelé se mohli s Markétou rozloučit v kostele, kde byla zhruba do jedné hodiny po poledni uložena rakev, obklopena spoustou bílých růží. "Mojí mamince," psalo se na jedné z kytic podepsané jejím teprve jedenáctiletým synkem Kryštofem.

Tomáš Sedláček pak svou drahou Markétu láskyplně pohladil po vlasech a zavřenou dřevěnou rakev poté s dalšími muži vynesl ven. Před kostelem pak po poledni začal obřad. Kromě kněze promluvila i Markétina kolegyně a rodinný známý pak přečetl dojemný vzkaz od Tomáše Sedláčka. Ekonom a manžel jej nazval "dočasné rozloučení s Markétou". Uvedl, že věří, že se neloučí navždy a že se jednou znovu shledají.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy