Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rodina, přátelé a fanoušci dali poslední sbohem Mariánu Čišovskému (†40): Horváth odcházel ze síně v slzách

Horváth odcházel v slzách.
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia
+ Dalších 21 fotografií
Pohřeb
V 15:30 začal v Plzni pohřeb bojovníka a skvělého fotbalisty Mariána Čišovského (†40). Své poslední sbohem mu přišli dát bývalí spoluhráči, trenéři i fanoušci, kteří přišli v dresu Viktorky. Pohřeb nakonec nebyl veřejný, rozloučit se s fotbalistou tak mohli v síni jen pozvaní.

Marián Čišovský platil vždy za výborného obránce a skvělého člověka. O to víc v neděli zasáhla fotbalovou veřejnost zpráva, že Čišovský prohrál svůj dlouholetý boj s vážnou nemocí ALS. S tou se potýkal od roku 2014, už od začátku ale tušil, jak vše dopadne. Amyotrofická laterální skleróza je totiž ve všech případech fatální a lék na ni doposud nikdo nenašel.

I tak Čišovský, který v roce 2011 bránil v Lize mistrů například božského Messiho, věřil, že se lék najde. To se bohužel nestalo. Do poslední chvíle ho ale podporovala jeho žena Martina s dětmi Tinou a Marošem, kteří se o bývalého obránce starali, když už byl připoután jen na lůžku a nemohl se hýbat ani mluvit.

Podpora z Viktorky

Výraznou podporou mu byla fotbalová Viktoria Plzeň. Klub například vedl Čišovského na soupisce až do jeho smrti a věnoval mu snad všechny trofeje, které od roku 2014 získal. Mimo to s jeho spoluhráči a kamarády, jako třeba s Pavlem Horváthem, organizovali i akce za účelem vybrání peněz na léčbu ALS.

Poslední sbohem

Právě Pavel Horváth se přišel s přítelem rozloučit a spolu s ním i řada dalších bývalých spoluhráčů, jako například David Limberský, trenérů a fanoušků.

"Byl to pro nás těžký den. Ačkoliv byl Marián dlouhodobě nemocný a věděli jsme to, je to pro nás těžké, protože to byl výjimečný hráč a kamarád. Pro všechny hráče to byla smutná zpráva. Chtěli jsme pomoct Mariánově rodině s organizací pohřbu. Na přání rodiny jsme řekli na poslední chvíli, že to nebude pro veřejnost i z kapacitních důvodů. Marián byl skvělý hráč, ačkoliv hrál v obraně, dal hodně gólů. Když se dozvěděl tu diagnózu, tak strašlivě bojoval a celý klub s ním," řekl pro eXtra.cz mluvčí Viktorky.

Vzkaz vdovy

Prostřednictvím fotbalového klubu Viktoria Plzeň vzkázala vdova Martina Čišovská tato slova: „Děkujeme všem, kteří se přišli rozloučit s naším Mariánem. Děkujeme za projevy soustrasti a květinové dary, kterými se snažili zmírnit náš žal. Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána. Velké díky patří fotbalovému klubu Viktoria Plzeň.“

Jak proběhlo poslední rozloučení s legendou, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy