Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pohřeb magnáta ze Slušovic: Čubovi (†83) dal poslední sbohem i prezident Zeman

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Poslední rozloučení
Rodina i nejbližší přátele dali ve středu poslední sbohem Františku Čubovi (†83). Bývalý senátor a budovatel takzvaného slušovického zázraku zemřel 28. června 2019. Na pohřbu nechyběl ani prezident Miloš Zeman (74), kterého s Čubou pojilo pevné přátelství.

Přestože se František Čuba narodil v Březové, rodina a přátelé se s ním naposledy rozloučili ve Slušovicích. Právě tam někdejší senátor za Stranu práv občanů (SPO) vybudoval nejslavnější a prosperující JZD. Zemřel 28. června 2019.

Na smuteční obřad přijel i prezident Miloš Zeman (74), který se s Čubou dlouhá léta přátelil. Strana SPO, za kterou byl zesnulý podnikatel zvolen, navíc před lety nesla Zemanovo jméno a byla jedním z pilířů jeho návratu do politiky.

Po ceremoniálu ve slušovickém kostele sv. Jana Křtitele byl František Čuba zpopelněn. Tamější JZD vedl od roku 1963 a zanedlouho získalo monopol v řadě výrobních odvětví. Komunistická strana dávala takzvaný slušovický zázrak za vzor myšlenky socialismu a jeho fungování. Sametová revoluce přinesla zánik JZD.

Související články

Další články