Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pohřeb Libušky Šafránkové (†68) se blíží: Tajemství krásné fotografie na jejím parte

Parte Libušky Šafránkové je už zveřejněno.
Zdroj: Profimedia, Národní divadlo, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Tajemství parte

Poslední rozloučení s oblíbenou herečkou Libuškou Šafránkovou (†68) se blíží. Informace o posledním rozloučení nese parte opatřené citátem "Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás". Na něm nebyla žádná fotografie Libušky jako filmové Popelky, ale dětská fotografie s jejím tatínkem. Proč se rodina rozhodla vybrat zrovna tuto fotografii?

Miroslav Šafránek (†56), tatínek oblíbené herečky Libuše Šafránkové, která 9. června zemřela, svou dceru vždy v kariéře podporoval. Sám se přitom o umění zajímal. Platil za vynikajícího muzikanta a v rodných Šlapanicích u Brna vyučoval hru na trumpetu a harmoniku. Neobešla se bez něj žádná tancovačka,” vzpomínal kronikář Josef Kopecký podle webu Aha!. Pan Šafránek zemřel ve věku pouhých šestapadesáti let na otravu krve.

Fotografie vzbuzuje pohodu

Na otce myslela Libuška po jeho tragické smrti každý den, zřejmě proto rodina vybrala zrovna tuto fotografii, aby smuteční oznámení prozářila. Na snímku z roku 1958 je vidět malá Libuška, jak jede se svým otcem na kole. Když mně bylo pět, zpívala jsem a tatínek šlapal do pedálů. To je pocit úžasné pohody, když vidím tu fotku, vybavím si všechny ty hodiny, co jsme s tatínkem profrčeli,” rozjímala nad tímto černobílým snímkem před časem sama Šafránková v pořadu Neobyčejné životy.

Ve fotografii je pak zasazen citát známého fotografa Františka Drtikola (77), který zní: „Nikde mě nehledejte, jsem všude, tedy také ve vás.” Na parte je kromě fotografie a citátu také uvedena její rodina v čele se zdrceným Josefem Abrhámem (81). Ve spodní části jsou napsaní další pozůstalí. Chybí datum narození talentované herečky a je uveden pouze den úmrtí.

Poslední rozloučení bude na Spořilově

Poslední rozloučení s herečkou Libuškou Šafránkovou proběhne v pátek 25. června v kostele sv. Anežky na Spořilově od 10:00 - 14:00 hodin. "Od 16:00 bude náš provinciál o. Jakub Sadílek sloužit pohřební mši sv., která bude pouze pro nejbližší rodinu, nicméně bude přenášena i před kostel a bude podáváno svaté přijímání," doplnila rodina na sociálních sítích.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy