Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Lidé se loučí s milovanou Popelkou, mezi prvními přišel Trávníček

Pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Lidé se loučí s milovanou Popelkou, mezi prvními přišel Trávníček
Zdroj: Se souhlasem Filmové studio Barrandov
+ Dalších 23 fotografií
Poslední sbohem

Rodina, přátelé, kolegové i veřejnost se loučí s legendární herečkou Libuší Šafránkovou (68). Poslední rozloučení se koná v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Mezi prvními přišel Pavel Trávníček (70) nebo herečka Jitka Sedláčková (60).

S oblíbenou herečkou Libuší Šafránkovou (†68), která zemřela dne 9. června 2021, se budou moci lidé rozloučit mezi 10. a 14 hodinou. Rakev s jejími ostatky bude vystavena v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. „Vedle bude za kostelem vytvořeno pietní místo, kde bude možné vyjádřit soustrast rodině zápisem do kondolenční knihy,“ oznámili pořadatelé, kterými jsou Ministerstvo kultury a Národní divadlo.

Smuteční mše v rodinném kruhu

Od 14. hodin bude kostel pro veřejnost uzavřen, aby bylo možné ho připravit na smuteční mši v kruhu rodiny a přátel. Ta začne ve čtyři hodiny odpoledne. Veřejnost bude mít možnost tento obřad sledovat na velkoplošných obrazovkách na prostranství nad kostelem.

Už od časných ranních hodin se kolem kostela srocují davy příznivců, kteří se chtějí s Libuškou naposledy rozloučit. U pomníčku s její fotkou se vrší květiny a svíčky.

Hvězdy se srocují

Nechybí ani známé tváře, mezi prvními přišel herec Pavel Trávníček. „Libuška byla pevný a silný člověk ve své pravdě. Byla to velmi upřímná bytost,” zavzpomínal filmový princ na svou Popelku.

Kromě Trávníčka dorazila také herečka Jitka Sedláčková (60) známá třeba z filmů Discopříběh 2 či Babovřesky nebo moderátor Aleš Cibulka (44). Nechyběla ani vítězka Tváře Hana Holišová (40) či herec z filmů Bony a klid nebo Proč? Jan Potměšil (55). „Z dnešního dne se cítím zasažen. Libuška rozdávala radost, lásku, dobrotu a úžasnou náladu. Byla to skoro anděl,” zavzpomínal Potměšil.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy