Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pohřeb Libuše Šafránkové OBRAZEM: Dojemné vzkazy, záplava květin a bílá urna

Pohřeb Libuše Šafránkové OBRAZEM: Dojemné vzkazy, záplava květin a bílá urna
Zdroj: David Kundrat/CZECH NEWS CENTER David Kundrát / CNC / Profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
galerie

V pátek proběhlo poslední rozloučení s milovanou herečkou Libuší Šafránkovou (†68). Zádušní mše proběhla v jejích rodných Šlapanicích u Brna, kde se s ní rozloučila rodina, přátelé i fanoušci. Po mši následovalo uložení urny do hrobu k Libuščiným rodičům. Tohle jsou ty nejdojemnější okamžiky posledního sbohem s pohádkovou Popelkou.

Herečka Libuše Šafránková odešla do hereckého nebe 9. června, dva dny po svých narozeninách, po dlouhé nemoci. Poslední sbohem proběhlo v Libuščiných rodných Šlapanicích u Brna v kostelíku Nanebevzetí Panny Marie.

Poslední sbohem přišla Libušce dát její sestra Miroslava Šafránková i vdovec Josef Abrhám. Smuteční řeč pronesl herec Bolek Polívka, který byl také jejím spolužákem během studií herectví. "Libuška byla anděl. A jak všichni víme, andělé neodcházejí, andělé odcházejí proto, aby se vraceli, a já pevně věřím, že Libuška se bude vracet a pomáhat nám s našimi životy," řekl dle deníku Blesk.

Květiny, věnce ve tvaru srdce a bílá urna

Kostelík byl zaplněný květinami i věnci ve tvaru srdce od rodinných příslušníků, spolužáků, ale také místních lidí. Někteří se s Libuší přišli rozloučit i v tradičních krojích.

Věnce a kondolenční knihu zdobily nádherné vzkazy: „Zůstaneš navždy v našich srdcích Barunko, Popelko...“. „Děkujeme ti za vše, Popelko. Budeš nám chybět. Natka s rodinou.“

Mše filmové Popelky proběhla od 18 hodin, poté byla bílá urna s jejími ostatky uložená za doprovodu ikonické písně z pohádky Tři oříšky pro Popelku na místním hřbitově k jejím rodičům.

V galerii se podívejte na nejdojemnější okamžiky posledního sbohem s Libuší Šafránkovou.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy