Neříkejte, že jste nikdy nepřemýšleli o tom, jak bude vypadat váš pohřeb. Určitě jste si malovali, kdo všechno tam přijde a jak moc bude kdo brečet, co vám bude hrát za písnička a co budou o vás říkat.

Vzhledem k tomu, že Joan Rivers (†81) byla před svou nečekanou smrtí, která nastala po banální operaci hlasivek, plná života a o svém pohřbu vůbec nepřemýšlela (ač o něm dost sarkasticky mluvila), bylo pro její blízké těžké splnit její odchod podle posledního přání.

Uspořádali ho proto tak, jak si mysleli, že by se jí to líbilo. Její dcera Melissa, s níž měla Joan televizní pořad Fashion police, jí vystrojila doslova červenokobercovou módní přehlídku. Jako když jdete na hollywoodský večírek, ale celí v černém.

Někomu se takový celebritní cirkus může zdát nevhodný, ale Joan přesně takhle žila. Slavná americká komička a příznivkyně plastik milovala večírky, milovala společnost, milovala celý tento styl života, luxus, peníze a slávu.

Rozloučit se s ní přišel Donald Trump a jeho žena Ivanka Trump, Sarah Jessica Parker s manželem Matthew Broderickem, Whoopi Goldberg nebo módní návrhářka Carolina Herrera. Plus další stovky fanoušků, kteří lezli po lampách kolem kostela v New Yorku, kde pohřeb probíhal. A abychom nezapomněli – ani ten červený koberec nechyběl. Stejně jako kamery, výběr jejích nejlepších vtipů, hromady slz, humoru a nakonec potlesk ve stoje.