Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Pohřeb kardinála Vlka ve svatém Vítu: Klanět se mu přijedou lidé z celého světa! Prezident Zeman se nezúčastní

Na pohřeb kardinála Vlka přijedou stovky lidí.
Zdroj: Jiří Benák / iDNES.cz / Profimedia
+ Další fotografie
Dnes v 11 hodin se lidé naposledy rozloučí s kardinálem Miloslavem Vlkem (†84). Zádušní mše za zemřelého bude v katedrále svatého Víta. Poklonit se mu přijedou stovky lidí z celého světa.

V sobotu v 11 hodin začne zádušní mše za zemřelého kardinála Miloslava Vlka, se kterým se lidé mohli rozloučit už ve čtvrtek i v pátek. Na pohřeb se chystají představitelé církve, politici i stovky spolupracovníků. Do katedrály lidé můžou chodit od 9:45 do 10:45.

Obřad bude neformální a zádušní mši bude sloužit arcibiskup Dominik Duka. Zazní duchovní hudba Petra Ebena a během pohřbu se bude číst i část Vlkovy závěti. Pohřben bude do arcibiskupské hrobky přímo v katedrále. Na stejném místě jsou uloženi i kardinálové František Tomášek a Karel Kašpara.

Celý pohřeb má přesně stanovený scénář, podle kterého se bude řídit. Hosté nemají nosit květiny, ale peníze na charitu. Obřad by měl skončit kolem 13. hodiny.

Na pohřeb se chystají například místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, místopředseda sněmovny Jan Bartošek a místopředseda sněmovny Petr Gazdík. Prezident Miloš Zeman se pohřbu nezúčastní.

Související články

Další články