Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Pohřeb Jiřího Černého obrazem: Rozloučit se přišel zdrcený Petr Janda či Marie Rottrová

Petr Janda na pohřbu Jiřího Černého.
Zdroj: koláž eXtra.cz/herminapress
+ Dalších 42 fotografií
pohřeb

Je tomu týden, co nás navždy opustil hudební kritik Jiří Černý ve věku 87 let. V úterý odpoledne se s legendou přišli rozloučit ti nejbližší přátelé a rodina do kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze na Starém Městě. Fotografové Herminapress byli na místě a zachytili, kdo ze známých osobností přišel dát Černému poslední sbohem.

Před týdnem odešel do hudebního nebe legendární kritik Jiří Černý v úctyhodném věku 87 let. V úterý se v 16 hodin konalo poslední rozloučení v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze na Starém Městě. Fotografové agentury Herminapress pro vás zachytili, kdo přišel kritika vyprovodit na poslední cestě.

Lidé začali do kostela přicházet už před třetí hodinou. Před lavicemi se tyčila velká fotografie Jiřího Černého. Uprostřed kostela před oltářem pak byla vystavena rakev, pod kterou smuteční hosté pokládali květiny a věnce. Kostel se před čtvrtou téměř zaplnil.

S Černým se přišel rozloučit Petr Janda či Marie Rottrová

Ze známých osobností se přišel rozloučit hudební kolega Petr Janda, který vypadal opravdu zdrceně. Chybět nemohl ani blízký kamarád, hudební a filmový kritik, Jan Rejžek. Po boku své partnerky Kateřiny Jacques dorazil i politik Martin Bursík. Z politických tváří se objevil i bývalý ministr Cyril Svoboda.

Poslední sbohem Jiřímu Černému přišli dát i zpěvačka Marie Rottrová a bývalý šéf Miss České republiky Miloš Zapletal. Českou televizi na pohřbu zastupoval dosluhující ředitel Petr Dvořák.

Černý zemřel v jedné z pražských nemocnic

Hudební kritik Jiří Černý zemřel ve čtvrtek 17. srpna v jedné z pražských nemocnic. „Drahé a drazí, naplnila se nejtemnější předtucha. Jsem zmocněn oznámit tu nejsmutnější zprávu. Včera po poledni si Jirka Černý řekl s Cohenem „I'm ready, My Lord " a vzlétl na nebesa uspořádat svou první rajskou poslechovou diskotéku. Dík za všechno, tati!“ napsal na Facebooku hudební publicista Jan Rejžek.

Podle mnohých nebylo v ČR na hudebním poli většího znalce hudby, a to napříč všemi žánry. Černý se hudbě a její popularizaci věnoval od 60. let. Byl autorem první československé rozhlasové hitparády, v 60. letech pouštěl posluchačům Beatles i Karla Kryla.

Vždy se ostře stavěl za hudebníky, které komunisté utlačovali. Českou republiku objížděl se svými Antidiskotékami, kde pouštěl i zakázané autory žijící v zahraničí. Byl to právě on, kdo výrazně formoval vkus českých posluchačů.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy