Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pohřeb Jaroslava Kubery: Senátoři se poklonili rakvi, Miloš Zeman poslal věnec

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
poslední sbohem
V pondělí od jedenácti hodin probíhá v Teplicích poslední rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. Oblíbený politik nečekaně zemřel 20. ledna ve věku 72 let. Jeho rakvi se přišla poklonit řada známých politických tváří, prezident Miloš Zeman poslal věnec. V obřadní síni je přítomna i Kuberova rodina a celé Česko drží státní smutek.

V Krušnohorském divadle v Teplicích bude rakev Jaroslava Kubery vystavena od 11:00 do 17:00. Na místo dorazilo několik senátorů včetně Přemysla Sobotky a Petra Fialy. V Teplicích se bude moci navíc s Kuberou rozloučit i široká veřejnost, od 16:00 bude naopak v pražském Rudolfinu probíhat uzavřená pietní akce.

Katafalk s čestnou stráží je umístěn na tanečním parketu, rakev Jaroslava Kubery byla zahalena do státní vlajky. Divadlo střeží městská i státní policie. Celým Českem se navíc v pravé poledne rozezní sirény.

Pietní shromáždění v Rudolfinu bude sice uzavřené, veřejnost ho nicméně bude moci sledovat na velkoplošné obrazovce. Jediným řečníkem bude Přemysl Sobotka, který byl Kuberovým dlouholetým kamarádem. Na počest Kubery zahraje Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Charlesem Olivieri-Munroem.

Nečekaný skon

Předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel ve věku dvaasedmdesáti let. Podle jeho asistentky se oblíbenému politikovi udělalo zničehonic špatně v kanceláři, kde ho postihla náhlá příhoda. Ačkoliv záchranáři byli na místě rychle, Kuberovi již nebylo pomoci a po převozu zemřel.

Související články

Další články