Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pohřeb Jana Vyčítala: Česko se loučí s legendou country, suchou stezku, Honzo

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
sbohem
Rodina, blízcí přátelé, ale i fanoušci po celém Česku se loučí s country legendou Janem Vyčítalem, který zemřel ve věku nedožitých osmasedmdesáti let. Smuteční obřad se koná v pražských Strašnicích. Zpěvák zemřel 1. března. Smutnou zprávu následně zveřejnila jeho kapela na sociálních sítích.

Na začátku března nás navždy opustila country legenda Jan Vyčítal Navždy odešel do pěveckého nebe v 77 letech. Zpěvák před smrtí podstoupil operaci srdce, ale jak na tom skutečně byl, věděla jen jeho nejbližší rodina.

Smrt textaře a člena country kapely Greenhorns všechny šokovala. V bytě ho našla 1. března jeho přítelkyně Petra. Smutnou zprávu potvrdila zpěvákova kapela na sociálních sítích.

„Vážení přátelé, se zármutkem Vám oznamujeme, že dnes odešel na poslední vandr do věčného kraje modré trávy zakládající člen skupiny Greenhorns Honza Vyčítal. Suchou stezku, Honzo, a slunce na hlavou,“ informovala kapela na svém Facebooku.

Poslední rozloučení s legendou probíhá od 14 hodin ve strašnickém krematoriu v Praze. S Janem Vyčítalem se loučí nejenom rodina a blízcí přátelé, ale také všichni milovníci country.

"Drsný romantik. Na rameni kytaru. Byl neskutečně citlivý člověk, ale neuměl o svých pocitech mluvit. Uměl o nich ale zazpívat," pronesl kněz na začátek smuteční řeči.

Poslední rozloučení s Janem Vyčítalem bylo zakončeno ohromným potleskem a veteráni venku spustili sirény. Přesně tak, jak by si to zpěvák přál.

Greenhorns neboli Zelenáči vznikli v roce 1965. V Česku měli výrazný vliv na žánr country. Základní sestavu tvořili Jan Vyčítal, Josef Šimek, Marko Čermák a Petr Bryndač. Mezi jeho nejznámější skladby patří Oranžový expres, Blízko Little Big Hornu nebo To tenkrát v čtyřicátom pátom.

Související články

Další články