Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pohřeb Jana Skopečka: Smrt byla pro legendárního herce vysvobozením, čekal na ni

Pohřeb Jana Skopečka: Smrt byla pro legendárního herce vysvobozením, čekal na ni
Zdroj:
+ Dalších 20 fotografií
Pohřeb
Jen krátce před koncem července zemřel skvělý herec Jan Skopeček, který se dožil úctyhodných 94 let. Divadelní a televizní hvězda zemřela v pražské Nemocnici Na Bulovce. S významným hercem, přítelem a členem rodiny se mohou jeho kolegové, kamarádi a příbuzní rozloučit v pondělí 3. srpna.

Legendární herec Jan Skopeček si dožil své roky v domově pro seniory v pražských Bohnicích. Představitele dědy Nováka z Kameňáku pak odvezla rychlá do Nemocnice Na Bulovce, kde zemřel. Smuteční obřad se koná v pondělí 3. srpna v 11 hodin dopoledne ve Velké obřadní síni pražského krematoria ve Strašnicích, jak pro eXtra uvedl blízký přítel herce David Laštovka.

"Stále byl obklopen dámami bez ohledu na věk," zavzpomínal kamarád z penzionu, kde herec trávil své poslední dny. Rozloučit se s kolegou z herecké branže se přišli mimo jiné Zdeněk Troška či Rudolf Jelínek, smuteční řeč pro nesla Kateřina Macháčková.

Zdrcení kolegové a přátelé

"Ještě asi před půl rokem jsem za ním byl na návštěvě. Ptal jsem se ho: 'Honzo, jak se cítíš?' Odpověděl mi: 'To víš, čekám už jen na smrt a žiju ze vzpomínek,'" prozradil nám hercův kolega a kamarád Jiří Krampol. Smrt hvězdy snímků Tři chlapi na chalupě nebo Marečku, podejte mi pero, zasáhla i Jiřinu Bohdalovou...

"Co na to mám říct... Jsem zrovna na dovolené v Řecku a dozvídám se tu smutnou novinku od vás. Tak mě to tady zasáhlo do toho klidu. Je mi to nesmírně líto. Měl svá léta, ale nesmírně mě to mrzí," uvedla pro eXtra se smutkem v hlase.

Láska na celý život

Skopečka byste v roli milovníka nebo záporáka jen tak neviděli. Jeho postavy se často podobaly v tom, jak byly komické. Svými výkony léta rozesmával diváky ať už v divadle, nebo v televizi. Za celý svůj život miloval jen jednu ženu, svou celoživotní lásku Věru Tichánkovou. Ta byla uchvácena právě jeho smyslem pro humor. Svou ženu Věru přežil Skopeček o 6 let.

Související články

Další články