Josef Rychtář (56) začal dělat kolem pohřbu Ivety Bartošové (†48) veliké problémy. Do médií jako první prozradil, že pohřeb proběhne tak, jak si přeje on, a vůbec nebral ohled na to, že její rodina si přeje tichý důstojný obřad ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se zpěvačka narodila.

„Nechci ji nechat pohřbít jako nějakého bezdomovce,“ lkal Rychtář do médií s tím, že si Iveta zaslouží opulentní akci a její fanoušci šanci přijít se rozloučit osobně.

Bývalý partner Ladislav Štaidl se k situaci nechtěl příliš vyjadřovat, až teď vydal přes ČTK oficiální prohlášení za celou rodinu.

Příbuzní tragicky zesnulé Ivety Bartošové, syn Artur, matka Svatava a sourozenci Ivana a Lumír, s lítostí oznamují, že manžel zpěvačky Josef Rychtář odmítl jejich přání, aby zakončila turbulentní cestu životem klidným a neokázalým pohřbem ve svém rodišti. Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných. Artur Štaidl, Svatava, Lumír a Ivana Bartošovi