Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pohřeb herce Karla Richtera (†96): Dorazil Ivan Vyskočil či jeho exmanželka Ivana Andrlová

Karel Richter zemřel.
Zdroj: Facebook Karel Richter, koláž eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Poslední sbohem

Karel Richter patřil k nejstarším českým divadelním a filmovým hercům a dabérům. Dlouhodobě byl také ředitelem Divadla Jiřího Wolkera. Herec zemřel 5. srpna 2022 ve věku šestadevadesáti let. Ve středu 17. srpna se uskutečnil jeho pohřeb.Na obřadu byla i redakce eXtra.cz. 

Ve středu 17. srpna se uskutečnil pohřeb jednoho z nejstarších divadelních, filmových a televizních herců. Poslední rozloučení s Karlem Richterem proběhlo od 12 hodin ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice.

Obřadní síň byla plná, dorazili jak rodinní příslušníci, tak i Richterovi přátelé. Na obrazovce byly promítány jeho fotografie z mládí i pozdějších let.

Zasvětil život divadlu

Karel Richter zasvětil svůj život divadlu. V roce 1973 se ujal řízení Divadla Jiřího Wolkera, v němž strávil čtyři dekády, jak píše Wikipedie. V divadle se pod jeho taktovkou rodily významné herecké talenty jako Ivan Vyskočil (76), Ivana Andrlová (61) - kteří se s hercem přišli rozloučit - či Dagmar Havlová (69).

Kromě toho se hojně věnoval také dabingu. Hlas propůjčil postavám ve slavných filmech Pearl Harbor, Titanic či Gladiátor a v seriálech M*A*S*H, Haló, haló, Kojak nebo Hra o trůny. V roce 1997 získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy