Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pohřeb Hany Hegerové obrazem: Její kmotřenec Jakub Kohák se sápal po Morávkové

Pohřeb Hany Hegerové obrazem: Její kmotřenec Jakub Kohák se sápal po Morávkové
Zdroj: Profimedia/ eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Pohřeb
Ačkoliv Hana Hegerová o žádný pohřeb nestála, měla rovnou dva. Poslední rozloučení uspořádal její vnuk Matouš (40) a konalo se v Nové obřadní síni na pražských Olšanských hřbitovech. Bohužel i pohřeb Hegerové poznamenala opatření proti šíření koronaviru, přesto se přišla rozloučit řada hvězd.

Rozloučení s Hanou Hegerovou na Olšanech muselo probíhat na etapy kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Vchod hlídala ochranka, aby se uvnitř nacházel jen povolený počet osob. Veřejnost se dovnitř bohužel nedostala.

Začalo se ve čtvrtek ve 12:50 hodin. Rakev byla na místě krátce po poledni. Druhá část pohřbu začala ve 13:15. Naposledy se rozloučit s oblíbenou šansoniérkou přišla také řada známých osobností. Mezi nimi například zpěvačka Bára Basiková (58), režisér a prezident filmového festivalu Fero Fenič (70), kardiolog Petr Neužil (59), či herečka Dana Morávková (49) s manželem Petrem Maláskem (56), který Hegerovou celý život doprovázel na klavír, a synem Petrem.

„Odešel mi kus života… S paní Hegerovou jsem hrál 24 let. Před chvílí jsem se to dozvěděl a nemůžu se z toho vzpamatovat. Samozřejmě, odešla v požehnaném věku, její život byl zcela naplněný, myslím, že i ten svůj odchod zvládla jako velká dáma bez nějakého velkého trápení, ale nikdo ji tady nenahradí. Zůstane tady po ní obrovská díra,“ řekl před časem pro redakci eXtra.cz hudební skladatel Petr Malásek.

Přišel také režisér, herec a bavič Jakub Kohák (46), jemuž kdysi šla Hana Hegerová za kmotru. „Znala se dobře s tatínkem, se kterým byli opravdu velcí kamarádi. Požádal ji o to a ona s nadšením přijala. I když byla jiného vyznání než katolického,“ vysvětlil Kohák, který se nápadně měl k Daně Morávkové, deníku Blesk.

"Prostě vyšumím"

Když se zpěvačka Hana Hegerová před lety rozpovídala o tom, jak chce, aby bylo s jejím tělem po smrti zacházeno, šla do temných detailů. „Až umřu, tak bych chtěla, aby můj popel vysypali do Dunaje. A ta prázdná urna bude na hrobě, kde je moje maminka a můj syn,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro Denik.cz. Dodala také, že si je jistá, že urnu někdo ukradne, ale vůbec jí to nevadí. "Já nechci, aby tam lidé chodili a říkali: Tady je hrob Hegerové. Já prostě vyšumím,” popsala před lety.

Hana Hegerová vystupovala s vlastními i cizími šansony a stala se nekorunovanou královnou českého a slovenského šansonu. Díky svému unikátnímu hlasu a přednesu získala mnoho přezdívek, jakými jsou například Édith Piaf z Prahy či Velká dáma šansonu. S úspěchem se Hana nesetkávala jen v Česku či na Slovensku, ale i za hranicemi. Stala se známou především v německy mluvících zemích. Lidé z hudební branže o ní mluví jako o velké zpěvačce, která u nás dlouhá desetiletí neměla konkurenci. Hana nazpívala velkou spoustu velkých hitů, které dodnes zní v rádiích. Patří mezi ně například písně jako jsou Čerešne, Zhasněte lampiony, Petr a Lucie, Milord, Kdo by se díval nazpátek či Vana plná fialek. Hegerová se dožila 89 let. Zemřela 23. března v Nemocnici na Homolce v souvislosti s komplikacemi po prodělané zlomenině krčku.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy