Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Pohřeb Františka Nedvěda: Česko se rozloučilo s legendou country

Pohřeb Františka Nedvěda: Legendární Stánky nezazní
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Pohřeb

Od jedenácti hodin se dnes konal pohřeb matadora české country Františka Nedvěda (†73). Během posledního rozloučení nezazněly zpěvákovy legendární Stánky, synové by to prý neunesli.

Pohřeb bez živé hudby

Pohřeb oblíbeného písničkáře Františka Nedvěda proběhl ve velké síni strašnického krematoria. Zpěvákovy ostatky budou následně uloženy v Jílovém u Prahy.

Poslední rozloučení zařídili Františkovi synové František mladší (47) a Vojtěch (44), které zpěvákovi porodila manželka Marie. Syn Vojtěch s tátou hrával v jedné kapele, na pohřbu však struny své kytary nerozbrnkal. Nemá na to sílu. Celá rodina je absolutně zdrcená.


Stánky nezazní

Přestože živá hudba chyběla, písně hvězdy skupiny Brontosauři zazněly. Z reproduktoru. Nechyběla ani skladba, kterou pro tátu složil syn Franta. Kromě toho zazněla hudba Gordona Lightfoota, Nedvědova oblíbeného písničkáře. Sám František několik jeho písní převzal a přezpíval do češtiny. Mezi nimi například Svatební, Cherokee Bill nebo Tvou vůni stále znám.

Kdo by čekal tradiční Stánky, čekal by marně. Syn Vojtěch je na pohřbu slyšet odmítl. Sám by je pak už prý nedokázal hrát naživo před publikem.

Františkovi Nedvědovi se vrátila rakovina plic. Zpěvák byl minulý víkend hospitalizovaný v nemocnici, byl celý dehydratovaný. Syn Vojta se o smrti tatínka dozvěděl v neděli v půl desáté večer. Volali mu z nemocnice.

Krátce před svou smrtí se hudebník snažil věnovat vztahům v rodině. Se svou ženou Marií si v červnu znovu řekli "ano" při zlaté svatbě a zároveň se usmířil se svým bratrem Janem. Plánovaný koncert v O2 aréně už však nestihl.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy