Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pohřeb Davida Stypky: Venku čekaly davy. Poslední sbohem mu přišly dát Ewa Farna i Tamara Klusová

David Stypka: Rodina a přátelé dají muzikantovi poslední sbohem
Zdroj: archiv Davida Stypky
+ Další 2 fotografie
poslední sbohem

Dnes odpoledne se konal ve smuteční síni na frýdeckém hřbitově poslední rozloučení s nedávno zesnulým muzikantem Davidem Stypkou (†41). Od 14 hodin se mohli přijít rozloučit fanoušci a přátelé, později pak přišla uctít památku jeho rodina.

V neděli 10. ledna 2021 zemřel zpěvák, kytarista a textař David Stypka, držitel hudební ceny Anděl v kategorii sólový interpret roku 2017. Bylo mu pouhých 41 let. Pohřeb se konal v pátek v jeho rodném Frýdku-Místku, kde mu mohla rodina, přátelé a fanoušci dát poslední sbohem.

Do obřadní síně vedl dlouhý zástup lidí s květinami a věnci, kteří se přišli s Davidem naposledy rozloučit. Fronta nebrala konce. Podle informací serveru Blesk.cz dorazili na místo i Ewa Farna (27) s manželem, Tamara Klusová i herec Štěpán Kozub

Stypkovy začátky

Stypka zpočátku nahrával sám internetový projekt Wake Up Songs. „Ráno jsem vstal, napsal píseň, hned ji umístil na YouTube, a pak, až jsem si dal kafe a probral se. Tudy vedla cesta ke kapele,“ řekl. S rozhodnutím profesionalizovat svoji hudební činnost začal objíždět akce zaměřené na vyhledávání talentů a nabízet svoje demo nahrávky. „Chtěl jsem, aby si moje muzika našla vydavatelství, které se o ni dobře postará. To nakonec klaplo v případě SinglTonu,“ vzpomínal autor repertoáru kapely Bandjeez.

Stypka se narodil 21. července 1979. Po vystudování gymnázia byl novinářem v regionálním tisku, zkoušel i obchod se svíčkami a prodej na festivalech. Po letech novinářské práce se stal grafikem a sazečem. Dlouhodobě jako sazeč na volné noze spolupracoval mimo jiné s časopisem Pěstounovi zaměřeném na pěstounskou péči. Na tomto světě po Davidovi zůstaly 3 děti.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy