Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pohřeb Alexe (†16) z autobusu smrti: Zdrcená matka zkolabovala nad rakví, nedávejte ho tam, křičela

Zdroj: archiv
+ Dalších 31 fotografií
rozloučení
V obci Kolíňany se postupně začínají loučit s devíti cestujícími, kteří zemřeli při tragické nehodě autobusu. V sobotu se rodina, známí a kamarádi rozloučili s druhou nejmladší obětí havárie - studentem Alexem (†16). Matka ambiciózního mladíka neunesla takový nápor žalu a přímo na hřbitově zkolabovala.

Mimo Alexe se dnes obec, rodina a známí přišli rozloučit s jednadvacetiletou Marianou, která v autobuse smrti také zemřela.

Sychravé počasí, které dnes na Slovensku panovalo už od rána, ještě znásobovalo depresivní náladu, kterou mají obyvatelé Kolíňan už od středy. S Alexem se přišly rozloučit spousty známých. Všichni na něho vzpomínají jako na veselého chlapce a výborného studenta s velkými ambicemi. Zdrcení rodiče na pohřeb dorazili před čtvrtou hodinou odpoledne.

Zdrcení rodiče

Srdcervoucí vzlyky psychicky zlomené Alexovy matky se nesly po celém hřbitově. Celou smutnou událost sledovali reportéři slovenského deníku pluska.sk. Podle informací deníku se s Alexem přišlo rozloučit i mnoho spolužáků. „Bylo nám ctí poznat tě,“ pronesl ředitel gymnázia, kde Alex studoval.

V průběhu pohřbu Alexova matka několikrát vykřikla. „Nedávejte mi tam Alexe! Tvoje maminka je tady,“ křičela zdrcená matka ve chvíli, kdy Alexovu rakev přenášeli na hřbitov. Její žalostné výkřiky byly slyšet po celém hřbitově.

Záchranka byla v pohotovosti

Před hřbitovem po celou dobu stáli záchranáři, kteří byli připraveni podat Alexovým nejbližším pomocnou ruku. Krátce po začátku pohřbu se hřbitovem začalo nést „Zavolejte záchranku“. Alexova maminka zkolabovala.

Slovensko ve smutku

Rodinám obětí i celému Slovensku se středeční tragická nehoda krutě vryla do srdcí. Od roku 2009 takovou nehodu nepamatují. Situace je ještě o to tragičtější, že v autobuse zahynulo pět mladých studentů a studentek.

Přečtěte si příběh Alexe, který se do autobusu smrti dostal jenom náhodu. Neměl v něm totiž vůbec sedět.

Související články

Další články