Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pohnutý osud manželky Marka Ebena: Přišla o dítě, pak skončila na vozíčku

Pohnutý osud manželky Marka Ebena: Přišla o dítě, pak skončila na vozíčku
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 16 fotografií
Moderátor StarDance Marek Eben (60) působí vedle své kolegyně Terezy Kostkové (41) jako hodný usměvavý strýček ze sousedství. Bohužel i on ví, jak život i osud umí být krutý. Marek Eben již několik let zažívá velké trápení s manželkou Markétou (58).

Působí jako pohodář, kterého nic nerozhodí. Ve StarDance se pasoval do role hodného strýčka, kterému to snad i věříme.

Mimo kamery je ale často zasmušilý. Největší životní trápení má se svou manželkou Markétou, kterou velice miluje.

Markéta Fišerová byla nadějnou herečkou, kterou si čtenáři pamatují ze seriálů My všichni školou povinní nebo Třetí patro. Patřila mezi nejpůvabnější ženy, které se v Československu nacházely. Vše změnil rok 1986. Tehdy prodělala mozkovou příhodu a od té doby je upoutána na invalidní vozíček. O životní tragédii napsala knihu Světlana Nálepková a dala jí název "Světlana – Na houpacím koni".

"Dívala se na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá," zavzpomínala Světlana Nálepková ve své knize. Doktoři se báli, že Markéta zemře.

"Odvezl jsem ji do nemocnice s tím, že něco špatného snědla, a druhý den ráno mi řekli, že je v bezvědomí a pravděpodobně to nepřežije," uvedl k nešťastné události Marek Eben.

Markéta přežila, ale změnila se. Seděla schoulená na vozíčku a potřebovala pomoc svého okolí. V té době pro ni Marek Eben dělal úplně všechno.

Byla to bohužel už druhá tragédie, která jeho manželství poznamenala. Narodila se jim dcera Terezka. Přišla na svět už v 7. měsíci. Brzy po narození zemřela. O další dítě se manželé už nepokoušeli.

Marek Eben si mohl najít i jiné ženy. Jako slavný moderátor k tomu měl mnoho příležitostí. Ale pořád je věrný své Markétce.

Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy