Zatímco prezident Miloš Zeman tvrdí, že vyjednávání v kauze unesených dívek Hany (24) a Antonie (24) je v běhu, po chvilce přemýšlení vám dojde, že vlastně o případu z médií nic nevíte a ve zprávách se o nich nemluví.

Je to proto, že české ministerstvo zahraničí k tomu nedává žádné informace stejně jako kancelář Hradu. A tím vyvolávají nejspíš oprávněný dojem těžce laxního přístupu. (Pamatujeme si, když byl v roce 2004 unesen v Iráku zpravodaj české televize Michal Kubal a za čtyři dny ho pustili. Nemohli jste otevřít před zrcadlem ani svou vlastní pusu, aby na vás nevykouklo info o stavu Kubaly, druhého zpravodaje Pohanky a kameramana Klímy.)

Nyní ale do České republiky zavítal na oficiální návštěvu předseda pákistánského senátního výboru Hadži Muhammad Adíl, který se na ambasádě setkal i s rodiči obou unesených dívek. Ty jsou dle vlastních slov na pokraji svých fyzických sil, a dokonce v posledním videu, které se objevilo, mluví o smrti a o tom, jak by měly být pohřbeny.

Adíl potvrdil, že se jedná o vážný problém a je třeba jej ihned vyřešit a intenzivně se mu věnovat, rodiny ujistil o tom, že Paštunové ženám neubližují, a proto by neměly mít obavy, že jejich dcery nebudou v pořádku. Obě dívky byly uneseny už v březnu v Balúčistánu, když cestovaly do Indie, nejspíše paštunskými ozbrojenci.