Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pohltil vás stereotyp? Máme pro vás dokonalou tečku za létem!

Hydra v Řecku není tak navštěvovaná jako třeba Santorini.
Zdroj: pinterest
+ Další fotografie
Pokud na vás po létě spadla podzimní deprese a nebo jen máte pocit, že pořád pracujete a nic si neužijete, víme, co s tím dělat. Potřebujete utéct před každodenním stereotypem a načerpat síly. Kam se tedy vydat, aby vás nikdo nerušil?

Pokud potřebujete trochu vypnout a najít místo, kde vás nikdo nebude rušit, mělo by to být tam, kam nejezdí moc lidí. Paříž, Řím nebo Kréta jsou sice krásná místa, ale pokud si chcete opravdu odpočinout a zažít utajený výlet, kde vás nikdo nenajde, není to úplně nejlepší nápad.

Vybrali jsme pro vás několik tipů na místa, kam se vydat. Tato zákoutí nejsou přehlcena turisty, takže se nemusíte bát, že někoho potkáte a nebo že vás někdo při vašem odpočinku bude rušit. Kam to tedy bude?

- Hydra, Řecko

Jen máloco se změnilo od šedesátých let, kdy sem moře přineslo nejslavnějšího obyvatele Hydry Leonarda Cohena. Hudebník se zde seznámil s múzou a svou dlouholetou partnerkou Marianne Ihlen.

Na tomto místě načerpáte dostatek energie a ještě můžete objevit dům Leonarda Cohena.

- Colmar, Francie

Ideální místo, když se chcete zašít. Najdete ho v regionu Alsasko blízko německých hranic. Komorní městečko s tisíciletou historií nabízí více než jen nostalgické brouzdání mezi budovami. Je tu živo a pestro. Záleží jen na vás, co budete chtít.

Zdejší domy vypadají, jako by je rozpustilý malíř polil desítkami barev. Připadáte si jako z reklamy na čokoládu Orion. Městečkem protéká řeka Lauch, která vytváří romantický kanál, i proto mu říkají malé Benátky.

- Santa Gertrudis, Ibiza

Zamiřte do vnitrozemí, kde vás to okouzlí čarovnou atmosférou. Toto místo není turistům tak známé, což je dobře. Ve vesničce Santa Gertrudis najdete knihkupectví, obchůdky s oděvy, keramikou či šperkařství. Na toto místo se také vydává hodně umělců, takže jestli i vy jste bohém, budete ve svém živlu.

Související články

Další články