Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Pohlédněte zrůdě do očí: Ve Štrasburku měl vraždit tento muž (29), chtěli ho zatknout!

+ Další 3 fotografie
Krveprolití
Tři mrtví a dvanáct zraněných. Taková je podle francouzských médií zatím bilance teroristického útoku, který se v úterý večer odehrál na vánočních trzích ve Štrasburku. Zabíjet měl Cherif Chekatt (29), který z města pocházel a bydlel tam celý život. Těsně předtím, než rozpoutal peklo, ho chtěla policie zatknout!

Tragédie na vánočních trzích ve Štrasburku se nemusela stát! Podezřelý Cherif Chekatt, rodák z východofran­couzského města, byl totiž v hledáčku policie. V úterý měl být zadržen kvůli loupežnému přepadení, kterého se měl dopustit.

Strážci zákona si pro něj šli do bytu ve čtvrti Neudorf, kde ho nenašli. Zato podle francouzské televize BFM zajistili několik granátů, které ve svém příbytku uchovával.

Řada svědků uvedla, že se Chekatt kolem trhu procházel už okolo půl deváté večer. Za několik desítek minut pak rozpoutal pekelnou střelbu, při které zemřeli 3 lidé a 12 zraněných muselo být převezeno do nemocnice. Vyzbrojen měl být i nožem.

Z místa prý ujel taxíkem a dosud se ho nepodařilo dopadnout. Policie uvedla, že byl Chekatt veden ve svazcích potenciálních radikálů. Zůstává tak otázkou, zda se nedalo krveprolití včas zamezit.

Mohlo by vás zajímat

Další články