Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pohlavní zneužívání dětí v Tachově: Vychovatel (58) je prý navštěvoval v pokoji a sprchách

Chlapec byl brutálně týrán.
Zdroj: Pixabay
Obvinění

Osmapadesátiletý Jaroslav J. je již několik týdnů na nucené dovolené. Více než deset let pracoval v tachovském dětském domově, kde se z vychovatele postupem času stal až zástupcem ředitele. Nyní je ale na nucené dovolené, protože je podezřelý ze sexuálního zneužívání svých svěřenců. Informaci přinesl deník Právo.

Státní zástupce Martin Rykl podal minulý týden obžalobu na Jaroslava J. (58) u Krajského soudu v Plzni. „Byl obviněn ze zločinů znásilnění a pohlavního zneužití, které měl spáchat na dítěti mladším 15 let,” uvedl Rykl pro Právo. Pro Jaroslava, který zastával v dětském domově funkci zástupce ředitele, navrhuje Rykl trest tři roky vězení, desetiletý zákaz práce s dětmi a ochranné sexuologické léčení.

Ředitel ctí presumci neviny

Obvinění velmi překvapilo i samotného ředitele dětského domova Zdeňka Kropáče. „Byl výborný vychovatel. Přivedl spoustu dětí ke sportu,” prozradil, ale trestní oznámení na něj podal také. Učinil tak potom, co na jeho možné nevhodné chování upozornily vychovatelky. „Ze začátku jsem tomu vůbec nechtěl věřit a měl jsem spíš pocit, že si to děti vymyslely třeba z nějaké pomsty. Ale když se postupně začaly odkrývat určité věci, šel jsem okamžitě na policii,“ dodal ředitel dětského domova.

Jaroslav J. je zatím na nucené dovolené, protože s ním ředitel pracovní poměr ještě neukončil. „Není pravomocně odsouzený a já ctím presumci neviny. Do práce ale nechodí. Ve funkci mého zástupce už samozřejmě není,” doplnil Zdeněk Kropáč.

Chlapce měl zneužívat opakovaně

K sexuálním útokům prý mělo docházet na přelomu loňského a letošního roku. Podle vyšetřovatelů měl obviněný opakovaně zneužívat čtyři chlapce ve věku od 8 do 12 let. „V úmyslu uspokojit svůj pohlavní pud přišel do pokoje za poškozeným, sáhl mu pod pyžamo na penis a přetahoval předkožku,” popsali vyšetřovatelé jeden z případů. Podobně se měl chovat i k dalším chovancům během sprchování.

Obviněný měl zneužít své postavení vychovatele, kvůli němuž byli chlapci zvyklí nadřízeného poslouchat. V obvinění dále stojí, že Jaroslav J. chlapcům říkal, že o tom nemají nikomu říkat. Muž si měl také podle spisu vybírat ty chlapce, kteří se rozumově pohybují na hranici lehké mentální retardace. Znalci navíc u vychovatele zjistili sexuální úchylku - homosexuální pedofilii.

Související články

Další články