Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Pohádky na Vánoce: Tyhle filmy byste o letošních svátcích neměli vynechat

Zdroj:
+ Dalších 15 fotografií
program
Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi každoroční nálož pohádek. Vybrali jsme pro vás ty, které byste na Štědrý den, Boží hod a na Štěpána určitě neměli vynechat. Kromě osvědčené klasiky nás čekají hned čtyři zbrusu nové pohádky.

Česká televize na letošní Vánoce připravila vskutku pestrou nabídku pohádek, divákům nabídne hned 4 premiéry. Na Štědrý večer se můžeme těšit na zbrusu nový příběh Princezna a půl království.

Režíroval ji Karel Janák, který dokonce po letech dotáhl do filmu Marka Ebena (61), a hlavních rolí se zhostili Matouš Ruml (34) a Eva Josefíková (29). Dalšími televizními premiérami jsou Čertí brko, Čarovný kamínek a Kde bydlí strašidla. Ani ostatní stanice ovšem nezůstaly pozadu a vlak naložený pohádkami se prakticky nezastaví. Děti, které obvykle Ježíška vyhlížejí asi tak od pěti od rána, tak můžete bezpečně zaparkovat k televizi.

24. prosince už v 6:00 začíná na ČT1 krásná pohádka O Janovi a podivuhodném příteli, následuje v 7:30 Nesmrtelná teta a v 9:10 Tři veteráni. K obědu si děti, které poruší tradici a nebudou vyhlížet zlaté prasátko, mohou pustit Princeznu ze mlejna ve 12:15.

Ve 14:05 se můžeme těšit na Kouzla králů a následují klasiky Byl jednou jeden král… nebo Princezna se zlatou hvězdou (Nova v 18:40)

Večer bude patřit premiéře Princezna a půl království v 19 hodin. Následuje Anděl páně 2 na ČT1, ve stejné době poběží na Nově Tři bratři.

25.prosince pokračuje ČT1 polední Princezna ze mlejna II, Nova ve čtyři odpoledne nabízí Třetího prince a Prima v pět Pyšnou princeznu. Večer se potom můžete těšit na Čertí brko v premiéře na ČT1, Nova bude ve stejné době dávat Nejkrásnější hádanku.

26. prosince si nenechte ujít v 11:15 pohádku Lotrando a Zubejda, na Nova Cinema potom v 16:25 oblíbený animák Hledá se Nemo a před šestou O statečném kováři na Nově. Večer potom bude ve znamení těžkých kalibrů. ČT1 nasadí Tři oříšky pro Popelku, Nova Jak se budí princezny a Prima S čerty nejsou žerty.

Mohlo by vás zajímat

Další články