Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Pohádku Když draka bolí hlava nezachránil ani Karel Gott: Teror a odpad, hodnotí diváci

Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 11 fotografií
kritika
Už před dvěma lety měla premiéru pohádka Když draka bolí hlava, v níž hlavní roli ztvárnil zesnulý Karel Gott. Ani mistr ale nedokázal tento film zachránit před sžíravou kritikou diváků, kteří tvrdí, že hlava po zhlédnutí nebolí draka, ale je. Počin režiséra Dušana Rapoše označují za přehlídku amatérismu, vizuální teror a odpad.

Když už Karel Gott věděl, že na tom po zdravotní stránce není nejlépe, rozhodl se pro poslední společný projekt se svými dcerami. Tím se stala pohádka Když draka bolí hlava, její premiéru lidé s napětím očekávali. Po zhlédnutí ale přišlo zklamání a diváci film svými slovy rozcupovali na kousky.

Diváky rozhořčilo zejména prznění češtiny a slovenštiny. Právě slovensky mluvil ve filmu i Gott, prý mu to ale vůbec nešlo a stejně tak Slovákům, kteří v pohádce mluvili česky, se nedařilo. Ačkoliv mluvu kritizovali lidé nejvíc, na filmu jako takovém jim dle jejich recenzí a komentářů vadilo vesměs všechno.

Při kritizování si lidé servítky neberou. „Pohádky mám ráda, na každé se dá najít něco hezkého. I když se moc snažím, tak tady NIC! Nechápu, jak se tahle parodie mohla promítat v kině. Za těchto 99 minut by se nemělo platit, spíš naopak! Příšerné dialogy díky kterým i zkušení herci vypadali nepřirozeně. Což pak ti nezkušení? A zpracování draka v digitální době roku 2018? To je opravdu úsměvné,“ napsala například jedna z nespokojených divaček.

Gott v pohádkách

Karel Gott si v pohádce nezahrál poprvé, jednou z jeho nejkrásnějších rolí je jednoznačně Lucifer ze snímku Z pekla štěstí 2. V divácky úspěšné pohádce působil coby pán pekel velmi sebevědomě a charismaticky. Jeho poslední herecká příležitost ale nedopadla dobře a diváci se shodují, že to rozhodně nebyla Mistrova chyba. Snímek se dosud na serveru ČSFD.cz dočkal hodnocení jen 13 % a stal se tam 35. nejhorším filmem.

Související články

Další články