Přemýšlíte o investici do bitcoinů? Pak vězte, že to je sázka téměř na jistotu. Tahle pětice miliardářů potenciálu kryptoměny využila dokonale a dnes už mají vystaráno. Kteří to jsou?

  • 1. Chris Larsen, sedmapadesátiletý spoluzakladatel systému zúčtování plateb v reálném čase Ripple, má v kryptoměnách přibližně 164 miliard korun. Nejvíc z tohoto jmění má uloženo v tokenu XRP, a sice zhruba 106 miliard korun.
  • 2. Joseph Lubin, třiapadesátiletý spoluzakladatel měny Ethereum, který v minulosti řídil Goldman Sachs, má v kryptoměnách mezi 20 a 100 miliardami ko­run.
  • 3. Changpeng Zhao, jednačtyřicetiletý zakladatel a ředitel burzy kryptoměn Binance, která je největší na světě, si v kryptoměnách přišel na něco mezi 20 a 40 miliardami.
  • 4. Dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi, jimž je oběma šestatřicet let, určitě znáte. Ve známost vešla díky tomu, že jim Mark Zuckerberg vyfoukl nápad na sociální síť, z níž se pak zrodil světový gigant Facebook. Do bitcoinu investovala už v jeho počátcích a roku 2015 založila burzu digitálních měn Gemini. Mají asi 21 miliard korun v bitcoinech.
  • 5. Matthew Mellon, čtyřiapadesátiletý investor a dědic rodinného bankovního impéria, už v zárodku investoval do již změněného tokenu XRP systému Ripple. Má podobné jmění jako Winklevossovi, přibližně 21 miliard korun v kryptoměnách.