Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Pohádková Zlatovláska slaví 75: Jorga Kotrbová se stáhla do ústraní. Čemu se dnes věnuje?

Jorga Kotrbová jako legendární Zlatovláska.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Vladimír Souček
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY

Pohádková Zlatovláska Jorga Kotrbová slaví 75. narozeniny. Měla nakročeno k zajímavé herecké kariéře, z filmového světa ale brzy zmizela. Jak uvedl portál novinky.cz, oblíbená herečka se stáhla do ústraní a na venkově se věnuje svým milovaným koním.

Herečka Jorga Kotrbová se narodila v Praze a do světa filmu nakoukla ještě před svými patnáctými narozeninami, kdy ji režisér Karel Kachyňa obsadil do snímku Trápení. Tam sehrála dívku, která se spřátelí s divokým koněm. Její výkon měl velký úspěch, a tak nebylo divu, že dostala nabídku z Vinohradského divadla.

Jorga Kotrbová v pohádce Zlatovláska

Poté nastoupila na DAMU, působila v Realistickém divadle či v Divadle Na zábradlí a zahrála si také v desítkách filmů. Diváci si ji zapamatovali díky pohádce Zlatovláska či jako rozmarnou princeznu v Honza málem králem. Objevila se také v komediích Utrpení mladého Boháčka nebo Já už budu hodný, dědečku! Prosadila se i v dabingu, pro české publikum nadabovala například úspěšnou francouzskou sérii Fantomas nebo populární seriál M.A.S.H.

Méně známým faktem je, že se tehdejší kráska ve svých třiadvaceti letech objevila v hudebním klipu Láska bláznivá, kde stála po boku mistra Karla Gotta.

Naposledy se před filmovou kamerou objevila ve snímku Smrt pedofila z roku 2003 a poté se z filmového světa nadobro stáhla. Už několik let nehraje a neposkytuje ani žádné rozhovory.

Podle portálu novinky.cz se Kotrbová odstěhovala z Prahy na venkov, kde si koupila domek, má tam své milované koně a zároveň si užívá radostí spokojené penzistky a babičky.

Děti Jorgy Kotrbové

Kotrbová má tři děti. První dceru Tamaru má s hercem Jiřím Novotným. Z pětiletého manželství s hercem Zdeňkem Žákem má dceru Julii a syna Václava. Společně se svými sourozenci zároveň zdědila po svém otci velký majetek a je také spolumajitelkou několika činžovních domů v Praze.

I když už Kotrbová není aktivní herečkou ani dabérkou, v roce 2021 získala Cenu Františka Filipovského za dabing. Tu za ni ale převzali její dva vnuci, kteří měli od herečky vzkaz: „Babička vzkazuje, že ji velmi překvapilo a mile zaskočilo, že jste si na ni vzpomněli po tolika letech, kdy se dabingu už nevěnuje.“

Od své babičky měli vnuci připravenou i historku. „Babička dabovala hodně a ráda. Dabing se jí dostal dokonce tak pod kůži, že to chvílemi bylo i nebezpečné. Když se jednou vracela z celodenní šichty, tenkrát dabovala M*A*S*H, což bylo hodně dílů za jeden den, a měla tehdy čerstvý řidičák. Dojela na křižovatku a řekla si červená - jedem, a jela. Řídit pak přestala, ale dabingu se věnovala dál,“ píše portál tvguru.cz.


Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy