Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pohádková chalupa legendární Evy Pilarové (†80) je na prodej: Za majlant

Chalupa Evy Pilarové (†80) jde do prodeje.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Prodej chalupy

Chalupa oblíbené české zpěvačky Evy Pilarové (†80) je na prodej. Umělkyně ji vlastnila na Českolipsku více než padesát let a po jejím úmrtí objekt spravoval manžel Jan Kolomazník (69). Ten se ho však nyní rozhodl prodat.

Bývalý tanečník a manžel zesnulé zpěvačky Evy Pilarové Jan Kolomazník chalupu prodává rok a půl od smrti své ženy. ​Společně na ni jezdili pětatřicet let, ale nyní se ji rozhodl prodat, protože už nechce chalupu bez své ženy navštěvovat, jak prozradil webu Super.cz.

„Objekt jde sice do prodeje, ale tisíce vzpomínek mi zůstanou,” prozradil pro již zmíněný web. Dodal, že na chalupě každý rok strávili půl roku společně se ženou a kocourkem. Je mi líto, že už tam nebudu jezdit. Už jsem ale vyrostl z toho, abych tam byl sám a zamyšleně hleděl do přírody,” doplnil smířeně.

Vyklízení osobních věcí

Nemovitost předal Kolomazník realitní kanceláři, která už se o ni postará. Manžel zpěvačky momentálně vyklízí zpěvaččiny osobní věci, aby byl objekt připravený pro nového majitele. ​Veškeré vybavení typu nábytku Pilarové ovšem v chalupě zůstává. Kolomazník prozradil, že zájemci o chalupu jsou, ale stále není podepsaná smlouva.

O prodej chalupy, za kterou Kolomazník požaduje 11 milionů, se stará bývalý partner Agáty Hanychové Zdeněk Turek.

Pilarová si chalupu i s rozlehlým pozemkem pořídila v roce 1968. „Eva k té chalupě měla obrovský vztah. Ona se tam starala o kapličku a pravidelně ji zdobila květy. Někdy tam chodila i dvakrát denně se modlit. Byl to její obrovský relax po celoročním shonu v Praze,“ uvádí pro Super manžel Jan, který začal na chalupu jezdit s ní před pětatřiceti lety.

Na sklonku života už chalupu Pilarová tolik nenavštěvovala, protože ji trápily zdravotní potíže. Zemřela 14. března 2020 na selhání ledvin v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy