Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pohádková Ann Sullivan podlehla koronaviru: Podílela se na nejkrásnějších disneyovkách

Pohádková Ann Sullivan podlehla koronaviru: Podílela se na nejkrásnějších disneyovkách
Zdroj: Walt Disney Pictures
+ Dalších 14 fotografií
covid-19
Ve věku 91 let zemřela Ann Sullivan, animátorka, která se podílela na nejznámějších pohádkách z dílny studia Disney. Společnost Motion Picture & Television Fund zahraničním médiím oznámila, že umělkyně podlehla koronaviru. Její stopa je nesmazatelně zapsaná například v pohádce Lví král.

Animátorka Ann Sullivan začala pro studia Disney pracovat v 50. letech minulého století a po krátké pracovní pauze, kterou si vzala, aby založila rodinu a starala se o ni, se vrátila v 70. letech. Legendárním pohádkám byla věrná dlouho a do důchodu se rozhodla odejít až po sedmdesátce.

Sullivan zemřela v nemocnici sponzorované charitativní společností Motion Picture & Television Fund ve Woodland Hills v Los Angeles, kde koronaviru kromě ní podlehli ještě další dva pacienti. Společnost ji ve svém vyjádření popsala jako ženu, do jejíhož smíchu nebylo možné se nezamilovat.

Nejznámější pohádky

Ann Sullivan svou stopu zanechala v těch nejoblíbenějších Disney pohádkách. Podílela se na animaci snímků Lví král, Pocahontas, Malá mořská víla a léta pracovala i na animaci oblíbeného dětského seriálu Lilo a Stitch.

Související články

Další články