Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pohádka S čerty nejsou žerty slaví 35 let: Princeznu Adélku byste dnes poznali jen stěží

Pohádka S čerty nejsou žerty slaví 35 let: Princeznu Adélku byste dnes poznali jen stěží
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Princezna Adélka z pohádky S čerty nejsou žerty, vlastním jménem Monika Stará (54), letos v prosinci oslaví pětapadesáté narozeniny. A dnes je tomu přesně 35 let, co měla premiéru v kině právě tolik oblíbená čertovská pohádka Hynka Bočana. Jak se daří blonďaté, nevinné princezně a jak po letech vypadá herečka, která se nakonec stala paní učitelkou?

Monika Stará je zralá žena v nejlepších letech. V prosinci jí k pátému křížku přibude také číslice pět. Už v minulosti přiznala, že by se k filmovým rolím ráda vrátila, ale už ne k pohádkám. I když naivní princeznu v osmnácti letech prý nemusela příliš hrát, protože si byly povahově podobné.

„Odmala jsem snila o tom, že budu buď princeznou, nebo učitelkou, a vlastně se mi splnilo obojí,“ přiznala představitelka princezny Adélky.

Deset let od rozvodu vypadá spokojeně. S bývalým manželem má dvě děti, a jak v minulosti uvedla, děti má s mužem, se kterým chtěla, přestože jejich vztah nepatří mezi ty se šťastným koncem. Kvůli manželovi se vrátila právě do Olomouce, kde také před natočením pohádky S čerty nejsou žerty žila.

V médiích se mluvilo o jejím krátkém románku s hercem Vladimírem Dlouhým, který si v pohádce také zahrál kladnou postavu, konkrétně Petra Máchala. O tom, jestli by se k sobě s „chlapcem rozmilým“ hodili, Monika otevřeně nikdy nepromluvila. Podle ní byli dobří přátelé. Svědčí o tom také fakt, že poslední rozloučení s hercem Dlouhým bylo pro Moniku Starou velmi slzavé.

S čerty (ne)jsou žerty každoročně

Oblíbená pohádka nesmí chybět na obrazovkách hlavně na Vánoce, a tak se stala naší neodmyslitelnou tradicí, podobně jako salát nebo cukroví. Premiéru měla v kinech 1. října 1985 a režisér Hynek Bočan obsadil roli Adélky při přijímačkách na DAMU. Tam se Monika Stará sice nedostala, ale místo toho vystudovala pedagogickou fakultu, obor český jazyk a hudební výchova.

Původně se do role blonďaté princezny hodily také Ilona Svobodová, Veronika Gajerová nebo Veronika Jeníková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy