Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Pohádka Princezna zakletá v čase: Diváci se v hodnocení neshodnou

Princezna zakletá v čase: Jak ji diváci hodnotí
Zdroj: Se souhlasem Bohemia MP
+ Další fotografie
film

Televizní premiéru si dnes odbyde pohádka Princezna zakletá v čase s Eliškou Křenkovou nebo Janem Révaiem. Diváci nový filmový počin hodnotí na ČSFD většinou pozitivně, kritické hlasy se však také najdou.

Novou pohádku režiséra Petra Kubíka Princezna zakletá v čase mohou dnes poprvé na televizních obrazovkách vidět diváci. Ve snímku z roku 2019 si zahrála například herečka Eliška Křenková nebo její herecký kolega Jan Révai.

Film vypráví příběh princezny Elleny, kterou provází příslib mocné kletby, již na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba má za následek, že Ellena zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu.

Mezi zajímavosti z natáčení patří, že bylo při něm několik lidí ze štábu zasaženo letícími šípy a hned tři z hereček byly během vzniku filmu těhotné - Natalia Germani (princezna), Simona Zmrzlá (Murien) a Elizabeth Drobotová (venkovanka Jana).

Nejlepší česká pohádka s utahaným začátkem

A jak novou pohádku hodnotí diváci na ČSFD? Většinou kladně. "Nádherná víc fantasy, než pohádka, která pracuje s klasickým tématem časové smyčky, do toho nabízí neotřelá herecká jména, totálně ultra boží hudební podklad a efekty, za které by se nestyděl kdejaký fantasy trhák. Paráda! Tohle jsem si prostě musel užít. A myslím, že jakmile bude příležitost, rád si tuto pohádku užiju znova!" neskrývá nadšení uživatel Malarkey.

"Velké překvapení z našich kotlin. Zatím nejlepší česká pohádka ve 21. století," přitakává divák Bloody 13. Ne všechny reakce jsou však pozitivní: "Kubíkův vůbec ne špatný fantasy facelift jednoho našeho skomírajícího filmového žánru má jeden zásadní problém, a sice hudbu. Ta je totiž minimálně o třídu výš než to neucelené narativní dění a až příliš na sebe strhává pozornost," píše sofistikovanou kritiku Gilmour93.

"Snaha se cení. Ale ta úvodní půlhodina, kterou jsem musel Princezně zakleté v čase doslova obětovat, aby se začalo něco zajímavějšího dít, ta půlhodina byla nesmírně dlouhá až otravná," dodává D.Moore.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy