Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Pohádka Hodinářův učeň diváky příjemně překvapila: Skvělý děj a zábava, hodnotí nadšeně

Mistr hodinář (Viktor Preiss) a jeho dcera Laura (Dana Droppová).
Zdroj: Evolution Films
+ Dalších 5 fotografií
chvála
V posledních letech se moc nestává, že by nějaký český film, konkrétně pohádka, diváky nadchl. Naopak kritikou nešetří a dávají velmi nahlas najevo, co se jim nelíbí. Hodinářův učeň je ale výjimkou, která se dočkala chvály a jen minima výtek. Podle diváků jde o skvěle odsýpající zábavu, kterou k dokonalosti dotáhly herecké výkony.

Pohádka Hodinářův učeň pojednává o sirotkovi Urbanovi, kterého se ujal lakotný mistr hodinář a vzal ho do učení. Když Urban dospěl, zamiloval se do hodinářovy dcery Laury a svatba byla na spadnutí. Mistr proto poslal svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí.

Hodinářův učeň měl v kinech premiéru v srpnu 2019 a od diváků sklidil velmi pozitivní reakce. „Konečně netuctová, hezky vypravená a výtečně obsazená, pitvoření prostá pohádka, která se může stát klasikou,“ libovali si diváci ve svých komentářích.

Chválou diváci skutečně nešetřili. „Když jsem se koukl na casting Hodinářova učně, říkal jsem, jo to by mohlo vyjít, a vzal jsem buchty, ruksak na záda a místo do světa za princeznou jsem se vydal do kina za pohádkou. Musím říct, že jsem se po skončení projekce za svou výpravu pochválil, sice jsem nedostal ani půl království, ani princeznu za ženu, ale zato jsem dostal skvěle odsejpající, zábavnou, nevulgární pohádku, se kterou bych jako rodič určitě pro svou ratolest neměl nejmenší problém,“ napsal další spokojený člověk.

Obsazení

Obzvláště velké pozornosti se v pozitivním slova smyslu dočkali někteří herci. Divákům se moc líbil výkon něžné blondýnky Dany Droppové a nejlépe pak hodnotili výkon Jany Plodkové v záporné roli zlé sudičky Lichoradky. Souhlasíte s jejich názory?

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy