Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pohádka Čertí brko má skvělé obsazení, pochvalují si diváci. Cina se při natáčení zamiloval

Jan Cina v hlavní roli filmu Čertí brko.
Zdroj: Punk Film / Marek Novotný
+ Další 3 fotografie
Reakce diváků

Pohádka Čertí brko patřila mezi ty nejočekávanější v posledních letech. Nadšení budil zejména povedený casting, kdy si hlavní role rozdělil Jan Cina, Ondřej Vetchý nebo Jan Budař. Druhý zázrak, respektive třetí v podání dalšího Anděla Páně se však nekonal. Přesto byla většina lidí spokojená, čemuž odpovídá i hodnocení na ČSFD. 

Příběh pohádky Čertí brko diváky zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků, možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Lucifer (Ondřej Vetchý) se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce (Jan Cina). Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Krádeží se spustí řetěz událostí, které otřesou nejen Pytlovem, ale samotným peklem a je jen na Bonifácovi, aby vše napravil.

Pochvala za hodnocení

"Neškodná pohádka, která sice nenadchne, ale ani neurazí. Naopak potěší hereckým obsazením, které je špičkové. Zejména Jan Cina s Judit Bárdos jsou sice na první pohled nesourodým párem, ale před kamerou jim to klapalo," napsal na ČSFD uživatel s přezdívkou Korel.

Právě Cinovi s Bárdos to před kamerou opravdu klapalo. A to až tak, že se herec do své kolegyně platonicky zamiloval. „Je to už dávno, ale vzpomínám moc rád. Bylo to zábavné a zároveň náročné, točili jsme na Slovensku, točili jsme v Čechách. Potkal jsem se s Ondřejem Vetchým a s Judit Bárdos, do které jsem platonicky zamilovaný, což je asi snadno pochopitelné. Bylo to krásné,“ prozradil Cina před časem v pořadu Sama doma.

Rozličné reakce

I další recenze se nesly v drtivé většině v pozitivním duchu. "Jedna z mála povedenějších českých nových pohádek přidala i špetku politické satiry, ale i v dalších ohledech má celkem solidní scénář. Obsazení je výborné, takže mě bavilo sledovat i většinu vedlejších postav a nakonec vlastně ani ty písničky nevadily," zhodnotila pohádku z roku 2018 uživatelka s přezdívkou Slarque.

Ne všichni ale byli spokojeni. Ostatně tomu odpovídá i hodnocení 60 % na ČSFD. "Nevím, proč to dělám? Protože i motyka někdy vystřelí? Kolikrát vystřelila po revoluci? Lotrando a dvakrát Anděl Páně? Fakt už mě ty nové pohádky nebaví. Snad jediným plusem je téměř komplet obsazení Kosma a Blaníka. A snad fajn nápad s byrokratickým peklem. Jinak bída...," postěžoval si Snorlax a narážel na celkovou pohádkovou bídu v posledních letech. Čertí brko do ní ale přeci jen tolik nespadá, alespoň podle celkového hodnocení.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy