Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Podvod na voliče: Moudra Jiřího Drahoše vymýšlejí najatí externisté!

Jiří Drahoš má problémy. Dobře rozjetá kampaň se zadrhla.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 9 fotografií
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš (68) má tři týdny před prezidentskými volbami kolosální problém. Veřejnost zjistila, že myšlenky, které na Facebooku prezentuje jako vlastní, mu píše najatý tým externistů.

Jiří Drahoš (68) rozjel volební kampaň velmi dobře. Podle bookmakerů se zdálo, že právě on a Miloš Zeman (73) postoupí do 2. kola prezidentských voleb a tam se mezi nimi rozhodne, kdo usedne na Hradě. Jenže nyní se na Drahošovu pozici silně tlačí Michal Horáček (65) a Mirek Topolánek. A Drahoš jim k tomu napomáhá obrovskými chybami.

Psali jsme o tom, že Michal Horáček nebyl 17. listopadu pozván, aby promluvil na Václavském náměstí. Nepřáli si to lidé napojení na Drahoše. Horáček toto ponížení ale dokázal proměnit v politické body, když si vzápětí veřejně postěžoval, že kdo jiný by měl 17. listopadu mluvit než přímý účastník sametové revoluce.

V dalším obrovském průšvihu opět hrál roli Michal Horáček. Zjistilo se totiž, že Drahoš okopíroval jeho myšlenky a vydával je na Facebooku za vlastní. Veřejnost si toho ale všimla a začala se ptát, zda Drahoš má vlastní myšlenky, nebo se musí inspirovat u protikandidáta.

To byla složitá situace. Drahoš ji měl nějak vysvětlit a omluvit se. Nakonec se omluvil, ale vysvětlení je tragikomické. Drahoš ústy své mluvčí vzkázal, že jeho myšlenky vymýšlejí najatí externisté. Dříve tvrdil, že si ale Facebook řídí sám.

"Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Mrzí nás přílišná ‚kreativita‘ našeho externího kreativce,“ uvedla pro deník Právo Drahošova mluvčí Kateřina Procházková. Takové vysvětlení ale velkou část veřejnosti naštvalo. Je Drahoš autentický kandidát s vlastními názory a přesvědčením, nebo je to najatý herec, kterému názory připravuje a schvaluje najatý tým externistů? Až půjdete volit, tak nad tím přemýšlejte.

Související články

Další články