Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Podvod na milovníky čokolády. Toblerone bez varování změnilo tvar a hmotnost!

Toblerone už není, co bývalo.
Zdroj: profimedia.cz
Milovníci Toblerone zuří! Švýcarská čokoláda totiž změnila svoji hmotnost a velikost a nikoho o tom neinformovali. Na první pohled to sice nikdo nepozná, ale trojúhelníčky jsou dál od sebe, takže je pochoutky méně. Cena přitom zůstala stejná.

Firma Mondelēz International se rozhodla, že sníží hmotnost svých čokolád. Ze 400gramového balení čokolády udělala 360gramové a ze 170gramového zase 150gramové. Jenže na to šla hodně fikaně. Rozšířila totiž prostor mezi trojúhelníčky, takže si toho člověk na první pohled ani nemusí všimnout. Pobouřeni jsou hlavně Britové. Čokoláda prý vypadá hloupě a už rozhodně nejde o staré dobré Toblerone.

„Jako mnoho společností i my máme vyšší náklady spojené s nákupem ingrediencí. Drželi jsme ceny, jak to jen šlo dlouho, ale abychom zajistili, že se Toblerone udrží v obchodech, bude cenově dostupné a udrží si trojúhelníkový tvar, museli jsme změnit hmotnost dvou z našich sladkostí,“ stojí na Facebooku čokolády Toblerone.

I přes to, že změna hmotnosti a tvaru čokolády většině lidí vadí, někteří se postavili i na stranu firmy. Obdivují ji za to, že se postavila k celé situaci čelem a podala otevřené vysvětlení.

Někteří si ale myslí, že výrobce lže a za vším je úplně něco jiného. Firma zároveň dodala, že za snížení hmotnosti svých čokolád nemůže brexit. Zdroj blízký dovozci prozradil portálu novinky.cz, že 400gramové balení se zmenšovalo na 360gramové už letos na jaře. Cena produktu ale zůstala stejná.

Související články

Další články