Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Podvod na Mandrage a Vítka Starého: Nenechte se splést falešnou charitou

Chce se někdo na Mandrage přiživit?
Zdroj: archiv Mandrage
+ Dalších 20 fotografií
příživnictví?
Poslední týdny českou hudební scénou otřásá náhlé ukončení kariéry oblíbené kapely Mandrage. Problémy frontmana Vítka Starého jsou zřejmě natolik závažné, že o nich začínají mluvit i členové kapely. Navíc se teď na známém video kanálu objevila skladba s názvem kapely Mandrage "Píseň pro Víťu". Tu ale hudebníci nesložili. Mnoho lidí uvěřilo, že je skladba skutečně z pera hudebníků... Je ale pravděpodobné, že se chce zřejmě na neštěstí Vítka Starého někdo přiživit.

Pod klipem, který sdílí stovky lidí na sociálních sítích, se to hemží kritickými komentáři. Ale i pochvalnými, že jde o vydařený počin Mandrage věnovaný jejich zpěvákovi Vítkovi... Realita je ale jiná. Někteří posluchači poukazují na to, že jde o kopii písničky skupiny Holki z roku 2001.

Podvod?

Song se jmenuje Začni vnímat a nazpíval ho jistý Jan Trejbal. Hudbu k němu složil údajně Marcel Talich a text napsal Martin Hladílek. Za týden má klip už téměř 80 tisíc zhlédnutí a autoři pod ním slibují, že výtěžek ze streamovacích služeb poputuje na podporu léčby drogové závislosti. Do jaké míry je toto tvrzení pravdivé, se můžeme jenom domnívat. Podle fanoušků je tento na první pohled dobrý skutek, podvrh. U podobných dobročinných projektů se standardně uvádí transparentní účet. V popisu pod klipem se ale nic takového, jako číslo účtu, na který lze posílat peníze, neobjevuje. Znaky podvodu se podle uživatelů kanálu zřejmě autoři klipu snaží maskovat a vyviňují se tím, že zisky půjdou na dobré účely.

Fanoušci se bouří

Posluchači písně podle komentářů dobrému úmyslu autorů zkrátka nevěří. "Další ubožák, co se chce přiživit na cizím jméně a v tomhle případě navíc na cizím neštěstí," napsal uživatel František. S ním souhlasí i další komentující Daniel. "Chápu poslání songu, ale nemyslím si, že je v pořádku vydat ho pod jménem Mandrage...," napsal rozhořčeně.

S tímto názorem souhlasí i mnoho dalších, kteří si písničku údajně věnovanou každému, kdo padl na dno a dokázal znovu vstát, poslechl.

Redakce eXtra.cz kontaktovala manažerku skupiny Mandrage Lucii Hájkovou, zda o podivné dobročinné akci pod jménem kapely, ví. Zatím se ale nevyjádřila.

Co si myslíte o písničce vydávané pod názvem kapely Mandrage vy?

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy