Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Podruhé se narodil: Bývalý porotce StarDance popsal boj se smrtelnou nemocí

+ Dalších 9 fotografií
To, že je mezi herci uznávaný divadelní a muzikálový režisér Radek Balaš (53) vůbec naživu, se rovná malému zázraku. Sympaťák, který se zapsal do srdcí diváků taneční soutěže StarDance jako vlídně kritický porotce, už téměř čtyřicet let může slavit svoje narozeniny. V pubertě se totiž potýkal s nemocí, na kterou zemřeli všichni jeho spolupacienti. Podívejte se ve videu na jeho zpověď v pořadu Extra Host.

„Přišlo to v nepříjemné době dospívání, bylo mi mezi čtrnáctým a patnáctým rokem, bylo to na konzervatoři a nebylo to jednoduché, protože to byla rakovina, která napadla lymfatický systém. To samo o sobě je komplikované, okamžitě se to může dostat do těla. Až po mnoha letech jsem se od svých spolužáků dozvěděl, že tenkrát na škole se o mně mluvilo jako o někom, kdo se tam nevrátí. Takhle kruté to bylo. Ale osud, náhoda či někdo tam nahoře chtěli, že jsem to zázračným způsobem přežil,“ svěřil se Radek Balaš (53).

Moderátorce Evě Decastelo (41), která není zvyklá ptát se na banality a z hostů vždy dokáže dostat to nejzajímavější z jejich osudů, pak prozradil, že měl opravdu až nehorázné štěstí.

Přeživší

„Podotýkám, že na pokoji nás tenkrát bylo osm. Ještě než jsem odcházel, čtyři z nich už nás opustili a zhruba po pěti letech jsem z toho pokoje zůstal jediný. To si pak člověk začne klást otázky, proč zrovna on? Naplno jsem se začal věnovat filozofii a různým náboženským směrům. Chtěl jsem znát odpovědi. Dodneška na to odpověď nemám. Asi proto se s takovou oddaností a vášní věnuju kumštu. Podle mě to podvědomě souvisí s chutí dopátrat se té podstaty,“ svěřil se otevřeně v pořadu Extra Host režisér, choreograf, scénárista, textař a bývalý tanečník.

„Poznali jsme se osobně při natáčení filmu Špindl 2, kde jsem měla pidiroli, manželku Martina Stránského. Bylo to strašně milé. Radek byl extrémně připravený. Takhle usměvavého režiséra jsem snad ještě neviděla! A rozhovor s ním byl zatím nejdelší a byl velký problém z téměř hodinového rozhovoru ustříhat pořad v přijatelné stopáži. Všechno, co povídal, bylo zajímavé. Byl to nejupovídanější host,“ řekla k Balašovi Eva.

Odhalení

Jak se dostal do StarDance Kdo ho nejvíc překvapil ze slavných tanečníků a tanečnic? Proč chválil tanečního „neschopu“ Lukáše Pavláska Jak se mu pravidelně daří odhadnout budoucího vítěze StarDance? Proč je alergický na hvězdnost rádoby celebrit? Proč by měli jít do StarDance Bolek Polívka, Lucie Bílá a Miroslav Donutil? Z čeho má Balaš největší trému? Jakou poklonu složil Jiřině Bohdalové A proč podle něj absolutně nemáme šanci srovnávat se v muzikálech se situací v USA nebo v Rusku? Přiblížíme se vůbec někdy světové úrovni?

Na všechny tyto otázky moderátorce, která ví, na co se ptát, ve videu nad textem článku odpovídá zajímavá postavička českého showbyznysu.

Tip

*

Podívejte se také na to, jak nezůstal kámen na kameni ve filmu Špindl 2, který Radek Balaš režíroval, nebo koho tipuje na vítěze letošní StarDance

Další díl pořadu Extra Host si můžete pustit v neděli 10. listopadu v 19 hodin.

Pusťte si i další již uveřejněné díly pořadu Extra Host:

Související články

Další články

Nejnovější kauzy